Нова Каледонія вдруге не захотіла ставати незалежною від Франції. У її жителів ще є один шанс передумати

Понад 53% учасників референдуму в Новій Каледонії висловилися проти відокремлення від Франції та проголошення незалежності. Про це свідчать результати підрахунку 100% голосів, передає Reuters.

Це вже другий референдум щодо незалежності заморського департаменту Франції, передбачений двосторонньою угодою 1998 року. До 2022 року Нова Каледонія може організувати ще один, остаточний референдум щодо свого статусу.

Попри пандемію коронавірусу, явка на цьогорічний референдум була високою і склала 85,6%. Утім нині відсоток противників незалежності Нової Каледонії дещо менший, ніж у 2018-му, коли проти висловилися 56,4% виборців.

Французький президент Еммануель Макрон уже заявив, що каледонці своїми голосами засвідчили бажання й далі залишатися частиною Франції. «Як глава держави я вітаю цей вияв довіри до Республіки з глибоким відчуттям вдячності», — сказав він у телевізійному зверненні.

Що відомо про регіон?

Нова Каледонія — архіпелаг із десятків островів, розташований у південній частині Тихого океану за 15 тисяч кілометрів від Парижа. Він увійшов до складу Французької імперії в 1853 році, а з 1998 року є особливим адміністративно-територіальним утворенням Франції. Населяють регіон переважно меланезійці та французи.

Згідно з Нумейськими угодами, які підписали того ж року, до кінця 2018 року в Новій Каледонії передбачалося проведення референдуму про статус території. У разі поразки прихильників незалежності на першому референдумі ті могли ініціювати ініціювати ще два аналогічні референдуми до 2022 року.

Щороку острови отримують приблизно 1,3 млрд євро від уряду Франції. Регіон має великі родовища нікелю, що є життєво важливим компонентом у виробничій електроніці.