Шахраї актуалізували схему «дзвінок із банку». Як вберегти свої кошти?

Поліція попереджає про шахрайську схему «дзвінок із банку», тож дуже важливо знати, як саме відрізнити реального співробітника банку та шахрая, і як вберегти власні кошти від викрадення.

Про це повідомила поліція Харківської області.

Там розповіли, що схема «дзвінок із банку» працює наступним чином: людині телефонує невідомий і говорить, що він — працівник банківської установи.

Як зрозуміти, хто телефонує?

Щоб відрізнити дзвінок справжнього представника банку від шахрайської схеми, варто розуміти, що, по-перше, фінансові установи відмовилися від використання будь-яких персональних даних під час телефонних розмов із клієнтами.

Так, у банку ніколи не запитують номер банківської картки, термін її дії, пін-код або CVV-код, паролі, у тому числі що надходять в SMS. Тому, якщо дзвонить невідома людина та намагається з'ясувати ці дані — це спроба шахрайства.

У поліції наголошують, що конфіденційні дані щодо банківських рахунків клієнтів не можна повідомляти нікому, навіть банківським працівникам. Надійно зберігайте та не розголошуйте свій пін-код.

Якщо у вас виникли сумніви стосовно того, що вам телефонує співробітник банку, покладіть слухавку та самостійно зателефонуйте до установи за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки.

Як вберегти свої кошти?

Також ніколи не встановлюйте жодних програм чи додатків із функціоналом віддаленого доступу та не виконуйте З їхньою допомогою можна виконувати різноманітні дії, такі як перевірка балансу рахунку, поповнення рахунку, налаштування послуг, активація пакетів даних та інші операції, які підтримує оператор зв'язкуUSSD-команди на прохання людей, які телефонують і представляються банківськими співробітниками.

За жодних обставин не переказуйте кошти на будь-які інші рахунки на прохання, ймовірно, банківських співробітників. Останні ніколи б про це не просили.

А ще варто під'єднати SMS-інформування стосовно операцій із платіжною карткою. Для цього встановіть індивідуальні ліміти на операції, розповіли правоохоронці.

Шахраї таки дізналися ваші дані?

Якщо ви зрозуміли, що випадково розкрили персональні дані вашої картки шахраям або за вашим рахунком проходять підозрілі операції — негайно заблокуйте картку та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку. Повідомляйте про злочини до поліції за номером 102.