Нові банкноти у 1000 гривень не спровокують зростання цін — Нацбанк
У Національному банку повідомили, що випуск в обіг нових банкнот номіналом 1000 гривень не призведе до підвищення рівня інфляції в Україні.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.
Зокрема, у Нацбанку зазначають, що востаннє новий найвищий номінал гривні — банкнота у 500 гривень — вводився 13 років тому. Відтоді ціни та розмір середньої зарплати в Україні номінально суттєво збільшилися, приблизно у 10 разів.
«Це позначилося і на купівельній спроможності гривні. Відповідно, з’явилася потреба в банкноті вищого номіналу, ніж 500 гривень, щоб населенню було легше проводити готівкові розрахунки. Тому поява банкнот 1000 грн насамперед спростить здійснення розрахунків для населення», — повідомляють у НБУ.
Там також спростували інформацію про те, що за випуском нових банкнот номіналом 1000 гривень стоїть прихована емісія, яка також у кінцевому підсумку може призвести до знецінення гривні.
«У сучасному світі емісія гривні здійснюється вже лише в безготівковій формі. Емітувати гривню НБУ може лише купуючи валюту під час здійснення валютних інтервенцій на міжбанківському ринку, надаючи кредити рефінансування або купуючи цінні папери. Випуск нової банкноти в готівковий обіг не означає збільшення грошей в економіці», — пояснили у Нацбанку.
Так, за даними регулятора, нові банкноти частково замінять в обігу банкноти номіналом 100, 200 та 500 гривень, а їхній друк та випуск в обіг не матиме жодного впливу на інфляцію чи девальвацію.
25 червня у Нацбанку презентували нову банкноту номіналом 1000 гривень. Її випустять 25 жовтня 2019 року. Крім цього Нацбанк виведе з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок з 1 жовтня 2019 року. Вони перестануть бути платіжними засобами, тобто розрахуватися ними буде неможливо.
До кінця 2019 року в обіг мають надійти монети номіналом 5 гривень, а у 2020 році — номіналом 10 гривень.