Новий канцлер Німеччини 14 лютого приїде в Україну з першим офіційним візитом
Новий Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц прибуде до України з першим офіційним візитом 14 лютого. Після цього він поїде до Москви.
Приїзд Шольца підтвердили в Офісі президента.
14 лютого мають відбутися переговори президента України Володимира Зеленського та канцлера Німеччини. Соціал-демократ Шольц був обраний новим канцлером у грудні 2021 року.
Попри те, що це буде перший офіційний візит канцлера Шольца в Україну, він уже зустрічався із Зеленським під час саміту «Східного партнерства» у Брюсселі.
Окрім того, на тлі загрози нового російського вторгнення Шольц уже виступав із заявами щодо України: він визнав, що скупчення російських військ на кордоні з Україною створює серйозну загрозу та пригрозив високою «політичною та економічною ціною» у разі будь-якої військової інтервенції. Водночас змінювати політику попередньої влади щодо постачання Україні зброї Шольц не збирається.
Окрім того, він висловив думку, що запроваджувати санкції проти Росії потрібно «обачно», оскільки вони можуть мати наслідки й для німців.
Планується, що після відвідин України 15 лютого Шольц відправиться до Москви.
Блокування зброї Німеччиною
У грудні стало відомо, що Німеччина ще з травня 2021 року використовує внутрішні механізми НАТО, щоб заблокувати постачання Україні зброї Альянсу.
Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт пояснила, що країна не надсилає летальну зброю до зон конфлікту. Менше з тим, міністерка зазначила, що Німеччина підтримує Україну в інші способи — наприклад, планує передати польовий госпіталь.
Окрім того, Німеччина пообіцяла дати Україні п'ять тисяч військових захисних шоломів — українські посли просили хоча б 100 тисяч шоломів і бронежилетів. Щоправда, Німеччина досі не надала письмового підтвердження про надання цих шоломів, кажуть у Міноборони України.
Але Україна очікує від Німеччини не так постачання озброєння, як припинення практики блокування постачання іншими країнами. Так, наприклад, Берлін відмовляється дозволити Естонії відправити німецьке озброєння в Україну.
Натомість лідер найбільшої опозиційної партії Німеччини Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц заявив, що Німеччина має припинити блокувати постачання зброї для України і «через відповідальність перед історією», і для збереження політичного мирного порядку в Європі, «за який Росія теж несе відповідальність».