Новий король Великої Британії Чарльз ІІІ виступив з першою промовою. Що сказав?
Новий король Великої Британії Чарльз ІІІ виступив з першою промовою після смерті королеви Єлизавети ІІ. Монарх пообіцяв присвятити своє життя служінню народу та розповів про зміни титулів у королівській родині.
Про це йдеться у відеозверненні короля Чарльза.
У зверненні до нації Чарльз подякував королеві Єлизаветі за її відданість родині та тим, для кого вона була монархом.
«Протягом усього свого життя Її Величність Королева — моя улюблена мати — була натхненням і прикладом для мене та всієї моєї родини, і ми в найщирішому боргу, який будь-яка сім’я може мати перед своєю матір’ю: за її любов, прихильність, керівництво розуміння і приклад», — сказав Чарльз.
Він згадав про обіцянку покійної королеви все життя служити своєму народові та дав таку ж клятву: «І де б ви не жили у Сполученому Королівстві і яким би не було ваше походження чи переконання, я намагатимусь служити вам з відданістю, повагою та любов’ю, як я це робив усе своє життя».
Які зміни очікують королівську родину?
Король Чарльз оголосив, що більше не зможе приділяти стільки ж свого часу та енергії благодійним організаціям і тепер «ця важлива робота продовжиться в надійних руках інших».
Дружина Чарльза, Камілла, стає королевою-консортом, тобто поділятиме соціальний ранг і статус свого чоловіка.
Спадкоємець Чарльза — принц Вільям — отримує шотландські титули та стає принцом Уельським. Таким чином Кейт Міддлтон стає принцесою Уельською та ймовірною майбутньою королевою-консортом.
Хоч молодший син Чарльза Гаррі та його дружина Меган Маркл офіційно склали з себе повноваження членів королівської сім’ї Великої Британії, новий король згадав про них у зверненні.
«Я висловлюю свою любов до принца Гаррі та Меган, оскільки вони продовжують будувати своє життя за кордоном», — сказав Чарльз.
Вже 10 вересня у Великій Британії продовжаться офіційні заходи, присвячені зміні на британському престолі. Чарльза офіційно проголосять королем на засіданні Ради вступу у Палаці Святого Якова в Лондоні.
Після зачитання прокламації у країні на 26 годин знову повністю піднімуть прапори на честь святкування нового монарха. Після цього, на час національного трауру за Єлизаветою, їх знову приспустять.