«Новини» про «обстріли» Ростовської області українськими військовими повторюють фейки 2014 року — Залужний
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний спростував інформацію російських ЗМІ про нібито обстріли території Ростовської області українськими військовими.
Він наголосив увечері 19 лютого, що російська пропаганда продовжує поширювати фейки, звинувачуючи Збройні сили України та нагнітаючи ситуацію. Так, російські ЗМІ оприлюднили інформацію про нібито обстріли з боку України територій поряд із населеними пунктами Ростовської області.
«Підрозділи Об’єднаних сил не здійснювали жодних обстрілів з артилерійських систем ані окупованих територій, ані території РФ», — наголошує Залужний.
Він зазначив, що бойовики для створення «сенсаційних повідомлень» використовують підготовлені й оприлюднені ними фейки ще 2014 року.
Так, фейковим є повідомлення про розриви буцімто українського реактивного снаряда від реактивної системи залпового вогню «Град» і 122-міліметрового снаряда в Ростовській області.
У ЗСУ наголошують, що артилерійські підрозділи зі складу Об’єднаних сил перебувають у районах відведення на відстані понад 21 км від лінії зіткнення, що перевищує максимальну дальність стрільби реактивних систем залпового вогню «Град» та 122-міліметрових гармат, які є на озброєнні ЗС України.
«Отже, за відсутності будь-яких агресивних дій з боку українських захисників загарбники самі підривають об’єкти інфраструктури на окупованих територіях, здійснюють хаотичні обстріли населених пунктів та свідомо продукують брехливі повідомлення», — йдеться у заяві.
Загострення на Донбасі
Упродовж останніх кількох днів значно збільшилася кількість обстрілів з боку бойовиків на Донбасі. І хоча бойовики теж кажуть про нібито обстріли з боку військових ЗСУ, українська сторона запевняє, що стріляє, лише якщо є загроза життю військовослужбовцям чи мирним мешканцям, і не піддається на провокації.
А тим часом 18 лютого ватажки бойовиків «Л/ДНР» оголосили про масову евакуацію людей на територію Росії, а згодом і про масову мобілізацію. У самопроголошеній «ДНР» такий крок пояснили нібито загрозою з боку України. Президент РФ Володимир Путін доручив виплатити прибулим із Донбасу людям по 10 тисяч рублів (3,7 тисячі гривень).
А тоді активісти виявили, що відео з повідомленням про евакуацію місцевих мешканців окупованих територій ватажків «Л/ДНР» були записані 16 лютого — за дві доби до публікації та ще до початку загострення на Донбасі.
Зранку 19 лютого стало відомо, що сотні евакуйованих з Донбасу, серед яких діти, провели цілу ніч в автобусах. Санаторії, де, ймовірно, планували їх розмістити, зачинені, а вхід охороняють правоохоронці.
Станом на 17:00 19 лютого бойовики здійснили 70 обстрілів, 60 з них — із застосуванням забороненої Мінськими угодами зброї. Унаслідок цього загинули двоє українських військових, а четверо отримали поранення різної важкості.