Обов'язкова евакуація: до безпечних регіонів вдалося вивезти близько 82 тисяч українців
Під час обов'язкової евакуації з Донеччини та евакуації з інших напрямків вдалося вивезти до безпечних регіонів близько 82 тисяч українців. Передусім вивозили жінок, дітей, людей літнього віку.
Про це повідомили в Мінреінтеграції.
В уряді зазначають, що темпи евакуації з особливо небезпечних регіонів та окупованих земель продовжують збільшуватися.
Мінреінтеграції у своїй роботі спирається на волонтерські організації: Helping to Leave, ГО «Проліска», «Хелп Піпл», «Восток SOS» тощо.
Загалом понад 20 таких організацій беруть участь у проведенні евакуації з усіх напрямків, де є небезпека для мирного населення: з окупованих територій Луганщини та Донецької області, з особливо небезпечних територій Херсонщини, Запоріжжя, Миколаївщини, Харківщини, Донеччини.
«За кожним врятованим життям — спільна кропітка робота держави, міжнародних організацій та волонтерів. Саме волонтери — найперша ланка евакуації», — розповіли в міністерстві.
Так, у кожному конкретному регіоні чи населеному пункті вони готують списки людей, які готові евакуюватися, допомагають маломобільним громадянам, збирають та доставляють евакуйованих із найнебезпечніших місць до місця загального збору.
Долучаються до процесу також міжнародні організації, які підтримують як українських переселенців, так і волонтерів, надаючи паливо для транспорту, харчі та інше.
«Робота триває постійно, щодня. Не завжди помітна загалу, але об’ємна й важлива. У ній задіяно багато людей. На жаль, в умовах повномасштабної війни далеко не про все можна розповідати більш детально, щоб не зашкодити та не наражати на ризик громадян, яких евакуюють», — вказує Мінреінтеграції.
Обов'язкова евакуація з Донеччини
Наразі на Донеччині триває обов'язкова евакуація. Кожен парний день о 16:30 вирушає потяг із Покровська до Кропивницького із зупинкою в Олександрії.
Люди, які не захочуть виїжджати, мають підписати документ про те, що вони усвідомлюють наслідки свого рішення. Для людей, які мають дітей, передбачається додаткова форма відмови, де потрібно підписати згоду на відповідальність за будь-які наслідки.
За словами очільниці Мінреінтеграції Ірини Верещук, влада вже має план і розуміння, куди розселятимуть людей. Евакуацію будуть систематично і планово проводити «всіма видами транспорту», щоб узимку не виникло кризової ситуації.
Влада хоче евакуювати жителів Донеччини до 13 безпечніших регіонів. Верещук зазначала, що з Донеччини потрібно евакуювати щонайменше 200-220 тисяч місцевих жителів.
Крім того, вихователів усиновлених дітей, які відмовляються від обов'язкової евакуації, тепер можуть позбавити права опіки над ними.