Обстріл Харкова та збільшення держбюджету на 2023 рік — головне за 6 жовтня
російські війська завдали удару по Харкову — двоє людей загинули, також є постраждалі. Верховна Рада підтримала збільшення видатків до держбюджету 2023 року на понад 322 млрд грн, більшість коштів спрямують на Сили оборони. Суд не змінив запобіжний захід олігарху Ігорю Коломойському. Зібрали головні новини за 6 жовтня.
Обстріл Харкова
Рано-вранці 6 жовтня міський голова Ігор Терехов написав, що Харків під обстрілом і є інформація про удар по центральній частині міста. У поліції зазначили, що в місті зафіксовано два прильоти, попередньо, ракет типу «Іскандер». Влучання сталися в Київському та Основ’янському районах.
Терехов підкреслив, що удари припали лише по цивільній інфраструктурі Харкова, в одному випадку — по житловому будинку.
Внаслідок атаки загинули 10-річний хлопчик та його 67-річна бабуся. Ще 30 людей — поранені. Серед постраждалих 20 чоловіків та 9 жінок віком від 18 до 85 років, а ще — 11-місячний хлопчик, який є братом загиблої дитини.
Пошуково-рятувальні роботи вже завершені, розповіли в МВС.
Стан більшості поранених, зокрема й дитини, — середній. Також є кілька пацієнтів у легкому стані.
Президент Володимир Зеленський, коментуючи обстріл Харкова, заявив, що відповіддю на російський терор має бути українське просування.
Збільшення видатків до держбюджету
Верховна Рада проголосувала в цілому за збільшення видатків державного бюджету України 2023 року на 322,6 млрд грн. Більшість із цих коштів спрямують на Сили оборони України.
Так, у держбюджеті збільшаться видатки на низку напрямів, проте найбільше коштів отримає Міноборони — 211 млрд грн.
Депутат Ярослав Железняк зазначив, що тепер встановлено два рекорди за історію України: видатки загального бюджету вперше будуть більші за 3,39 трлн грн, а дефіцит — більшим ніж 2 трлн грн.
Засідання щодо запобіжного заходу Коломойському
Апеляційний суд залишив у силі запобіжний захід бізнесмену Ігорю Коломойському у вигляді перебування під вартою та застави у 3,8 млрд гривень.
Його адвокати заявляли, що вважають незаконним і необґрунтованим попереднє рішення суду про запобіжний захід, і просили скасувати тримання під вартою.
Також сторона захисту стверджувала, що Коломойський «не має змоги хоча б теоретично» сплатити таку заставу, і заявляла про хронічні захворювання бізнесмена.
Натомість прокурори виступали проти апеляції. Зокрема, вони припустили, що у разі звільнення Коломойський може переховуватися на території Ізраїлю та Кіпру, адже є громадянином цих країн.
Окрім того, «ПриватБанк» подав заяву, щоб долучитися як потерпіла сторона у справі щодо Коломойського про «імітацію внесення готівки» в касу банку.
Атака дронів на Одещину
Українські військові знищили 25 із 33 ударних безпілотників, якими російські окупанти атакували Україну в ніч проти 6 жовтня. російське озброєння збили в межах Одеської, Миколаївської, Харківської, Дніпропетровської, Черкаської та Житомирської областей.
Під ударом опинилися прикордонна і припортова інфраструктура Подунав'я: пошкоджено зерносховище, зайнялися 9 вантажних автівок, пожежу оперативно загасили. Очільник Одеської ОВА Олег Кіпер уточнив, що постраждалих немає.
Функціонування поромної переправи тимчасово зупинено.
Інші важливі новини
- У Білорусі відбулася зустріч іноземних дипломатів з депортованими українськими дітьми — правозахисниця.
- Суд арештував усі активи Фрідмана та ще двох російських олігархів на понад 17 млрд грн.
- Україна повернула тіла 64 полеглих захисників.
- Офіс генпрокурора підтвердив, що Україна не просила екстрадувати «вагнерівця», який перебуває в Норвегії.
- Міського голову Сум випустили під заставу в 3 млн грн.
- Нідерланди виділили Україні понад 100 млн євро на відбудову, проходження зими та реформи.