ОБСЄ нереально відправити на Донбас ефективний збройний контингент — експерт
Контингент збройної місії ОБСЄ на Донбасі для ефективного виконання завдань повинен складатися з 50 тисяч осіб, зважаючи на територію конфлікту.
Про це в ефірі Громадського сказав Олексій Мельник, співдиректор програми з міжнародної безпеки центру Разумкова.
«До складу ОБСЄ входить 58 країн, це не лише Європа. На сьогоднішній день – це єдина організація, яка змогла оперативно зреагувати на українську кризу. Більше тут немає арбітра незалежного, який міг би навіть таку відредаговану суттєво інформацію подавати об’єктивно», — сказав Мельник.
При цьому, ОБСЕ не має досвіду відправки саме збройних місій у зони військового конфлікту, зазначив він. Разом з тим, для організації цифра в 50 тисяч осіб збройного контингенту є просто нереальною, вважає експерт.
«На сьогоднішній день, крім тих місій, які є в Україна, загальна чисельність співробітників ОБСЕ, в задіяних місіях – близько 600 осіб. Реалістично чисельність контингенту, який міг би виконувати місію в Україні, повинна бути близько 50 тисяч. Це за такими оціночними даними, виходячи з території, яка є і виходячи з завдань, які мають виконувати. Це нереально. Навіть якщо брати ООН, то трохи більше 70 тисяч в усіх 15 місіях задіяно», — сказав Мельник.
Разом з тим, спеціальна моніторингова місія ОБСЕ в Україні заявляє, що не уповноважена приймати рішення чи коментувати розміщення інших місій ОБСЄ.
Нагадаємо, Київ наполягає на присутності на Донбасі поліцейської місії ОБСЄ для можливості проведення виборів. Разом з тим, учасник першого миротворчого батальйону України в Сараєво Михайло Савченко в ефірі Громадського заявив, що на Донбас немає сенсу відправляти місію до політичного вирішення конфлікту.
Разом з тим, Порошенко очікує введення збройної місії ОБСЕ на Донбас найближчим часом. Порошенко також заявив, що Росія погоджується на поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі.