Обвинуваченого в держзраді суддю Чорнобука залишили під вартою: суд відхилив апеляцію
Київський апеляційний суд відхилив скаргу захисту колишнього голови Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука на рішення Голосіївського районного суду Києва про продовження терміну тримання під вартою.
Як повідомляє кореспондент Громадського з зали суду, адвокат Чорнобука Костянтин Грицишен вимагав відводу суддів. За його словами, головуючий суддя Олег Присяжнюк, а також суддя Віктор Глиняний не можуть брати участь у розгляді скарги, оскільки раніше вони вже розглядали скаргу захисту Чорнобука на обрання запобіжного заходу, і не задовольнили її. Колегія суддів у нарадчій кімнаті вирішила не брати відвід.
Захист Валерія Чорнобука вже вдруге намагається оскаржити постанови слідчого судді Голосіївського районного суду Києва про обрання і продовження запобіжного заходу. Як і під час минулих засідань, захист стверджував, що Валерій Чорнобук є діючим адвокатом, тому його затримання й тримання під вартою мали відбуватися в особливому порядку.
Начальник управління прокуратури АР Крим Вадим Лушпієнко повідомив, що після отримання відомостей з реєстру адвокатів України в терміновому порядку Валерію Чорнобуку знову повідомили про підозру вже відповідно до його адвокатського статусу. Заступник Генпрокурора України Юрій Столярчук вручив повідомлення Валерію Чорнобуку особисто 4 січня.
Нагадаємо, 3 листопада 2018 року в Києві затримали екс-голову Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, якого підозрюють у державній зраді. 5 листопада 2018 року його під варту, а 28 грудня суд подовжив тримання під вартою Чорнобука до 25 лютого включно.
У липні цього року Чорнобука було оголошено в розшук. Генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що екс-голові Апеляційного суду Криму вручили підозру у вчиненні правопорушення за статтею 111 КК (державна зрада). За словами генпрокурора, Чорнобук здійснював підривну діяльність, зокрема допомагав перейти кримським судам на здійснення правосуддя на підставі законодавства Росії.
За версією слідства, під час операції Росії з анексії півострова, Чорнобук співпрацював з окупаційною владою, передає «Слідство.інфо». Зокрема, 24 березня 2014 року на засіданні суду він закликав суддів учити законодавство РФ та отримувати російські паспорти. Сам Чорнобук звинувачення у державній зраді відкидає.