Кадрові ротації: очільниця Антимонопольного комітету подала заяву на звільнення
Очільниця Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська подала до Верховної Ради заяву на звільнення.
Про це повідомив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.
Заяву Піщанської буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні.
Нагадаємо, Рада призначила Ольгу Піщанську головою Антимонопольного комітету в липні 2020 року. Після відставки попереднього голови АМКУ Юрія Терентьєва вона була виконувачкою обов'язків очільника відомства.
За даними ЗМІ, Піщанській пропонують очолити Фонд держмайна України. У такому випадку вона замінить Рустема Умєрова, який із ФДМУ переходить на посаду міністра оборони України. А крісло самої Піщанської в Антимонопольному комітеті має зайняти нинішній очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко, повідомили у «Слузі Народу».
Утім, голова фракції «слуг» Давид Арахамія зазначив, що поки посада голови ФДМУ залишається без призначення. Як пояснив депутат Ярослав Железняк, Піщанська відмовилася від посади у Фонді держмайна, тож зараз розглядається інший кандидат.
За словами Железняка, у нинішніх кадрових ротаціях у владі деякі кандидати дізнаються про зміни з новин, а «відмовитись не дозволено», бо «тоді ти не в команді».
«Іноді деякі кандидати йдуть на хитрість і типу вимагають тільки своїх замів, але не завжди це спрацьовує. А ще іноді кандидати вже давно хочуть бути звільненими і нікуди не призначеними», — пише депутат.
Як не заплутатися в нинішніх кадрових змінах?
4 вересня міністр оборони України Олексій Резніков подав до Верховної Ради заяву про відставку. Сталося це після низки скандалів із закупівлями Міноборони та публічного оголошення про заміну кадрів, яке зробив президент України.
За даними ЗМІ, Резніков може стати послом України у Великій Британії, але сам глава Міноборони каже, що він про це «не в курсі».
Крісло Резнікова займе Рустем Умєров — голова Фонду держмайна України, який також уже подав заяву на звільнення із чинної посади.
Щоб поміняти Резнікова на Умєрова має відбутися такий процес кадрових змін:
- Міністр оборони Резніков і голова ФДМУ Умєров подають заяви про відставку.
- Заяву щодо Міноборони розглядає Комітет із питань безпеки ВРУ, а щодо голови ФДМУ — Комітет із питань економіки ВРУ.
- Далі проводяться відповідні голосування в Раді за звільнення Резнікова та Умєрова з чинних посад.
- Президент вносить кандидатуру Умєрова як нового міністра оборони.
- Збирається фракція «Слуга Народу» і як коаліція вносить кандидатуру нового голови ФДМУ.
- На наступне пленарне засідання (тобто не в той самий день) знову збираються вказані Комітети ВРУ та схвалюють подання на призначення.
- Проводиться голосування в Раді за нові призначення.
Заміна керівників Фонду держмайна і Антимонопольного комітету України мала проводитися паралельно і за такою самою схемою. Але оскільки наразі немає «на 100% затвердженої» кандидатури на посаду голови ФДМУ, депутати прогнозують, що ці призначення відкладуть на кілька тижнів.