Очільниця МЗС Німеччини поїде на Донбас, аби на власні очі побачити наслідки російської агресії — Кулеба
Федеральна міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідає лінію зіткнення на Донбасі, аби на власні очі побачити наслідки агресії Росії проти України.
Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України.
Там зазначають, що очільник відомства Дмитро Кулеба високо оцінює наміри його німецької колеги відвідати лінію зіткнення. Переговори з Бербок у міністра відбулися 7 лютого — вона вже вдруге відвідує Україну з візитом.
Глави української та німецької дипломатій обговорили кроки, які мають допомогти активізувати політико-дипломатичне врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.
Кулеба відзначив зусилля Німеччини щодо підготовки зустрічі політичних радників лідерів «нормандського формату» в Берліні цього тижня. За словами міністра, одним із ключових питань, яке обговорять радники, буде розблокування діяльності Тристоронньої контактної групи з боку Росії.
Під час переговорів він також нагадав про «червоні лінії» України в межах політичного врегулювання — Україна не піде на жодні поступки в питаннях суверенітету й територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів.
Також, за словами Кулеби, Україна не вестиме жодний «прямий діалог» із представниками «Л/ДНР» у Донецьку та Луганську й не дозволить нікому, крім українського народу, визначати зовнішньополітичний курс України.
Співрозмовники також обговорили втілення комплексного пакета стримування РФ від нової хвилі агресії проти України, зокрема введення проти Росії потужних економічних санкцій.
Анналена Бербок підтвердила, що Берлін готовий до ціни санкцій для самої Німеччини: «Ми готові заплатити високу економічну ціну, адже йдеться про безпеку України». Міністри окремо обговорили можливості зміцнення обороноздатності України з боку Німеччини.
Також посадовці домовилися продовжити роботу в межах Кримської платформи. Кулеба запросив німецьку парламентську делегацію взяти участь у її парламентському саміті в серпні.
Блокування зброї Німеччиною
У грудні стало відомо, що Німеччина ще з травня 2021 року використовує внутрішні механізми НАТО, щоб заблокувати постачання Україні зброї Альянсу.
Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт пояснила, що країна не надсилає летальну зброю до зон конфлікту. Менше з тим, вона зазначила, що Німеччина підтримує Україну в інші способи — наприклад, планує передати польовий госпіталь. А 7 лютого українська влада отримала від Німеччини офіційний лист про намір передати 5000 захисних шоломів для військовослужбовців.
Але Україна очікує від Німеччини не так постачання озброєння, як припинення практики блокування постачання іншими країнами. Так, наприклад, Берлін відмовляється дозволити Естонії відправити німецьке озброєння в Україну.