Очільник МОН Сергій Шкарлет подасть у відставку — ЗМІ

Міністр освіти й науки Сергій Шкарлет подасть у відставку. Заяву про звільнення з посади він, імовірно, напише 17 березня.

Про це повідомили джерела видань «Українська правда», інформагенства УНН та народна депутатка від партії «Голос» Інна Совсун.

Ми намагаємося підтвердити цю інформацію.

За даними «Української правди», як кандидатів на посаду замість Шкарлета розглядають директора Малої академії наук Оксена Лісового й деканку факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інну Ящук.

Доповнено о 22:30. Народний депутат від партій «Голос» Ярослав Железняк повідомив, що кадрові ротації плануються на найближчий пленарний тиждень Верховної Ради. За словами депутата, замість Шкарлета міністром освіти буде директор Малої академії наук Оксен Лісовий.

Нагадаємо, Шкарлета призначили міністром освіти 17 грудня 2020 року. Голоси для цього ледве знайшли, система «Рада» показала мінімальну необхідну кількість — 226. Представники низки громадських організацій закликали Зеленського не призначати Шкарлета міністром освіти.

З червня 2020 року він майже пів року був в.о. міністра. А раніше освітній комітет Верховної Ради не підтримав кандидатуру Шкарлета на посаду міністра.

Що відомо про Шкарлета?

Сергій Шкарлет народився 9 жовтня 1972 року в місті Коканд в Узбекистані, навчався в Київському політехнічному інституті за спеціальністю «математичне забезпечення системи автоматизації», а згодом — у Фінансово-економічному інституті при Чернігівському технологічному інституті за спеціальністю «облік і аудит».

1995 року нетривалий час працював інженером-конструктором Ніжинського НВК «Прогрес», з 1996 року почав викладати.

2010 року балотувався до Чернігівської облради від «Партії регіонів». В одному з інтерв’ю казав, що підтримує Віктора Януковича з 2004 року.

«Політичні орієнтири я обрав ще у 2004 році. На президентських виборах підтримував Віктора Януковича. Не змінив своїх переконань навіть тоді, коли довелося відчути на собі певний тиск тодішньої керівної партії, яка наполегливо пропонувала отримати її партквиток. Я повністю поділяю погляди й принципи "Партії регіонів"», — сказав він тоді.

Водночас 2015 року він балотувався до Чернігівської облради вже від «Блоку Петра Порошенка», але програв вибори.

Зазначимо, антиплагіатна ініціатива «Дисергейт» опублікувала у виданні «Дзеркало тижня» заяву про факти масштабного академічного плагіату в науковому доробку Сергія Шкарлета. Про це також ідеться і на сайті «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях».

Зокрема, аналіз однієї зі статей Шкарлета показав, що в ній збіги є на 7 сторінках із восьми, що становить 87,5%. Сам Шкарлет запевнив, що не плагіатив чужі роботи.