Одещина з 23 березня потрапить до «червоної» зони. Загалом найгірша ситуація з коронавірусом — у п’яти областях і Києві
Міністерство охорони здоров’я віднесло Одеську область до «червоної» епідемічної зони, де ситуація з поширенням коронавірусу найгірша в Україні і повинні бути запроваджені найсуворіші обмеження.
Це випливає з показників захворюваності на коронавірусну хворобу, оприлюднених МОЗ 20 березня.
Зокрема, на Одещині рівень госпіталізацій протягом 17-19 березня перевищував показник у 60 на 100 тисяч населення й наразі становить 67,9. Решта показників (охоплення тестуванням, динаміка рівня госпіталізацій, завантаженість ліжок із киснем) норму не перевищують.
Як повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, «червоний» рівень епіднебезпеки запроваджується на Одещині, а також у Києві з 23 березня відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Загалом у «червоній» зоні опинилися шість регіонів: Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Одеська й Чернівецька області та місто Київ. Обмеження «червоного» рівня запровадили раніше у Вінниці та Львові.
У «помаранчевій» зоні перебувають Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Київська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська області.
Решта областей — Волинська, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Рівненська, Харківська, Херсонська й Чернігівська — перебувають у «жовтій» зоні. У «зеленій» зоні наразі немає жодного регіону України.
У низці регіонів України запровадили додаткові обмеження для стримування епідемії коронавірусу. Детальніше про це читайте тут.
Який карантин в Україні зараз?
З 24 лютого Україна повернулася до адаптивного карантину. Регіони поділили на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, у яких карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.
«Зелений» рівень передбачатиме перегляд або часткове скасування карантинних обмежень. «Жовтий» рівень автоматично запроваджують для всієї країни. У цій зоні лишатимуться ті обмеження, які діють зараз, але з певними пом'якшеннями.
«Помаранчевий» рівень сигналізує про потенційну небезпеку — наближення до «червоного» рівня. Його можуть запроваджувати, якщо в регіоні впродовж тижня є перевищення за одним із визначених показників. Водночас місцеві органи влади можуть запроваджувати додаткові обмеження, якщо їхній регіон потрапив у цю зону.
«Червоний» рівень запроваджуватимуть, якщо впродовж трьох днів поспіль буде перевищення принаймні двох показників, за рішенням загальнонаціональної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Після цього на місцях мають ввести обмеження цього рівня впродовж 48 годин.