Один із митрополитів УПЦ МП був на зв'язку з патріархом кирилом і виконував його доручення. Тепер він отримав підозру
Митрополит Кіровоградської єпархії УПЦ МП, який був на постійному зв'язку з московським патріархом кирилом і виправдовував окупацію Криму, отримав підозру.
Про це повідомляє СБУ.
Митрополита підозрюють у порушенні рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, релігійної належності тощо (ч. 1 ст. 161 ККУ). За це загрожує штраф від 3400 до 8500 грн або обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі до 3 років із можливим позбавленням права обіймати певні посади до трьох років.
Що з'ясували правоохоронці?
За даними СБУ, колишній керівник Кіровоградської єпархії УПЦ МП входив до найближчого оточення московського патріарха кирила, який підтримував війну росії проти України та мобілізацію в росії.
Митрополит був на постійному зв'язку з кирилом та виконував його доручення щодо виправдання російської агресії та захоплення українських територій, зокрема виправдовував окупацію Криму.
Правоохоронці зазначають, що з москви надходили письмові циркуляри з вказівками. Також доручення передавалися під час особистих зустрічей у росії.
Слідство встановило, що в церквах громади людям роздавали пропагандистську літературу, в якій ставили під сумнів українську державність та вихваляли кремлівський режим. Літературу друкували багатотисячними накладами в типографіях росії.
Під час обшуків на території єпархії виявили російські друковані матеріали та докази листування з представниками рф. Відповідно до висновків експертизи, яку ініціювала СБУ, злочинна діяльність митрополита загрожує державній безпеці України. Тож йому повідомили про підозру.
Нагадаємо, 2 грудня СБУ прийшла з обшуками до УПЦ МП у трьох областях: Житомирській, Рівненській та Закарпатській.
московський патріархат в Україні
Після російського повномасштабного вторгнення очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію росії. Водночас предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення росії до України, висловив підтримку українським військовим і закликав путіна «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть припинила згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.
Наприкінці травня УПЦ МП зібрала Собор у Києві, який, з-поміж іншого, заявив про повну самостійність і незалежність УПЦ.
Восени правоохоронці активно взялися за розслідування зв'язків УПЦ з росією. З обшуками зокрема приходили до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври в Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та приміщень Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ в Рівненській області, на територію Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП тощо.
А вже 2 грудня Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо заборони УПЦ МП в Україні. Тепер уряд має упродовж 2 місяців внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт, яким унеможливити діяльність в Україні релігійних організацій, що мають центр впливу з рф.