Омбудсмен України розкритикував міжнародні організації: «Немає у світі системи захисту прав людини»
Український омбудсмен Дмитро Лубінець різко розкритикував міжнародні організації, які не відреагували належним чином на російське вторгнення в Україну, воєнні злочини, порушення прав людини та депортацію українських дітей.
Про це Лубінець сказав на конференції «Україна. Рік 2024», передає наша кореспондентка.
За його словами, формула миру України «це, напевно, виклик на той стан міжнародної системи, який зараз існує».
«Колеги, скажімо відверто: немає у світі системи захисту прав людини. Її не існує. У нас 10 років війна проти нашої країни, 2 роки повномасштабної війни. 10 років росіяни депортують українських дітей. Яка відповідь? Жодної», — наголосив Лубінець.
Омбудсмен додав, що досі тривають розмірковування про відповідальність рф, Україна досі намагається переконати партнерів, що потрібно запустити спеціальний трибунал і визнавати дії рф геноцидом.
За словами Лубінця, зараз Україна стала лідером написання нового світопорядку
«Я особисто не вірю в міжнародні організації, при всій повазі чи неповазі до них. Але це реалії», — додав він.
Водночас, за словами Лубінця, Україна вірить в конкретні країни: наприклад, у Катар, який допоміг повернути з росії 11 українських дітей, а також у зусилля Ватикану.
Омбудсмен відзначив, що 90% українських військовополонених, за даними ООН, проходять через тортури у рф. Та попри це Міжнародний комітет Червоного ХрестаМКЧХ, який має унікальний мандат, 10 років не може потрапити в місця утримування українських полонених.
«Якщо по дітях є якийсь прогрес, по військовополонених є обмінні процеси, то що робити з цивільними? За нашими даними, під 28 тисяч громадян України перебувають у російських застінках: журналісти, представники місцевої влади, представники церков, міжнародні представники», — наголосив Лубінець.
Він розповів, що росіяни затримали трьох офіційних представники ОБСЄ і вже декілька років не звільняють їх, але весь цей час рф досі є членом ОБСЄ.
«Чи це не є показником того, що в нас криза міжнародних організацій?» — відзначив він.
Омбудсмен додав, що міняти цивільних на цивільних забороняє міжнародне право, тому Україна шукає нові підходи. Але самостійно цього зробити не може, тож шукає країни, які офіційно готові приєднатися до процесу повернення цивільних заручників.