Омбудсмен закликав Резнікова повернути журналістам дозволи для роботи на Херсонщині
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець закликав міністра оборони Олексія Резнікова повернути акредитацію закордонним та українським журналістам для роботи на звільнених територіях Херсонщини.
Про це Лубінець написав у своєму Telegram-каналі.
Омбудсмен зазначив, що в умовах війни потрібен контроль доступу медіа, але додав, що журналісти повинні мати можливість працювати з місця подій.
«Це міжнародний стандарт. І саме для цього в Генштабі створено Центральне управління цивільно-військового співробітництва ГШ ЗСУ (J9). Однак недостатньою є комунікація з міжнародними медіа», — пояснив Лубінець.
Він додав, що громадяни країн-партнерів повинні бачити, «задля чого працює зброя та гуманітарні програми, які фінансуються з їхніх податків».
Повернути скасовані акредитації також закликали українські та іноземні журналісти й медійні організації.
Медійники вимагають провести внутрішнє розслідування «непрофесійної роботи комунікаційного відділу ОК “Південь” і загалом комунікаційного сектора Міністерства оборони України та ухвалити відповідні кадрові рішення».
«Прибрати зайву і недієву бюрократію, зокрема непотрібні документи й узгодження, впроваджені Об’єднаним координаційним пресцентром Сил оборони півдня. Журналісти вже мають акредитацію МО, яка є офіційним дозволом на роботу», — йдеться у спільній заяві.
Що передувало?
13 листопада Генеральний штаб Збройних сил України скасував дозволи для роботи низки журналістів на деокупованих територіях Херсонщини.
У Генштабі це пояснили тим, що медійники «порушили правила роботи в районі ведення бойових дій».
«Деякі представники ЗМІ, ігноруючи наявні заборони та застереження, без погодження з відповідними командирами та службами зв’язків з громадськістю військових частин здійснювали інформаційну діяльність у місті Херсон ще до завершення стабілізаційних заходів», — додали в Генштабі.
Зокрема, акредитації позбавили журналістів hromadske — Анастасію Станко та Коляна Пастика.
Крім того, за інформацією української медіаспільноти, дозволи на роботу скасували щонайменше шістьом журналістам знімальних груп, зокрема міжнародних CNN та SkyNews.