Омбудсменка Денісова заявила, що її хочуть звільнити. За її словами — незаконно

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що народні депутати збирають підписи щодо її відсторонення від посади.

Про це Денісова заявила під час пресконференції 30 травня.

Омбудсменка розповіла, що отримала повідомлення про збір підписів серед народних депутатів щодо оголошення їй недовіри та відсторонення від посади. За словами Денісової, голова Верховної Ради підтвердив їй, що такий збір підписів триває, але результатів ще немає.

Водночас, за словами Денісової, її звільнення буде незаконним: омбудсменка заявила, що є певна невідповідність процедури через набуття чинності змін до закону щодо функціонування держслужби та місцевого самоврядування під час воєнного стану.

Денісова заявила, що владу нібито не влаштовує її активність, зокрема щодо збору інформації про ситуацію на тимчасово окупованих територіях. Вона сказала, що такі дії влади є втручанням у роботу офісу омбудсмена.

«У цьому політичному наїзді на мене здійснюється тиск навіть на мою доньку. Її викликали на допит три рази. Тобто б'ють навіть по родині», — заявила Денісова.


Зазначимо, донька омбудсменки Денісової — психологиня Олександра Квітко, яка з початку активної війни працює на Гарячій лінії психологічної допомоги Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та консультує, зокрема, жертв зґвалтувань, вчинених окупантами. Нещодавно Квітко потрапила у скандал через публікацію історій зі своєї практики в мережі, що порушує етику психологів. Після цього Етична комісія Національної психологічної асоціації оголосила, що розглядає першу скаргу щодо можливого порушення етичних вимог до діяльності психолога-консультанта в контексті висвітлення військових злочинів.


Денісова додала, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини не є політичною особою, «рівновіддалений» від усіх органів влади і працює як незалежний орган. Водночас на запитання про те, що стало підставою для збору голосів, Денісова заявила, що про це треба буде питати тих, хто їх підписуватиме.

Що передувало?

25 травня низка медійниць і громадських організацій опублікували відкрите звернення до Людмили Денісової із закликом коригувати комунікацію про статеві злочини під час війни.

Підписанти наголосили, що Денісова має оприлюднювати тільки ту інформацію, щодо якої є достатньо доказів, уникати сенсаційності та надмірної деталізації у своїх повідомленнях, користуватися коректною термінологією та дбати про конфіденційність і безпеку потерпілих.

«Статеві злочини під час війни — це трагедії сімей, важка травматична тема, а не тема для публікацій у дусі "скандальної хроніки". Потрібно пам’ятати про мету: привернення уваги до фактів злочинів», — ідеться у зверненні.