Onuka та інші зірки розповіли про свій досвід тестування на ВІЛ до Дня боротьби зі СНІДом

Дизайнер одягу Іван Фролов, телеведуча Олена Кравець та лідерка гурту Onuka Ната Жижченко розповіли про свій досвід тестування на ВІЛ у проєкті «Знання про ВІЛ рятують життя».
Українські зірки стали героями відеороликів, які присвячені темі ВІЛ/СНІД. Метою проєкту є привернення уваги українців до важливості регулярного тестування на ВІЛ, застосування доконтактної профілактики. А також — нагадування, що це хронічне захворювання із яким можна мати повноцінне життя: народжувати здорових дітей, кохати, будувати кар'єру тощо. Єдиною умовою повноцінного життя є регулярне приймання препаратів.
Солістка гурту Onuka Наталя Жижченко розповіла, що, попри обізнаність суспільства щодо теми ВІЛ та доступність інформації в ЗМІ, у сучасної людини немає повного та коректного розуміння про вірус. Більшість досі сприймає статус ВІЛ-позитивного як вирок.
«Якби я отримала позитивне підтвердження ВІЛ-інфекції, я б упала у фрустрацію і розгубилась, при тому, що я стежу за дослідженнями сучасної медицини. Хочеться донести, що це не кінець життя. Є навіть така думка, що ВІЛ-інфіковані люди живуть довше, бо вони більш прискіпливо ставляться до свого здоров'я. Ставлення до інфікованих людей є дійсно стигматизованим, і з цим треба боротись», — сказала Наталя.
Вона розповіла, що проходила тестування на ВІЛ, коли була донором.
«Можу сказати, що це був неприємний досвід. Доки очікувала на результати тестування, я ледь не зомліла через атмосферу в лікарні. Я отримала негативний результат, однак усю процедуру я пам'ятаю досі, хоча з того часу пройшло приблизно 15 років. Я сподіваюсь, зараз ситуація із тестуванням і підходом до людей, які здають свою кров, змінилась», — розповіла артистка.
Олена Кравець розповіла, що робила останній тест на ВІЛ коли була вагітна двійнею.
«Щодо страху перед ВІЛ: у мене його немає. ВІЛ — це захворювання, яким можна інфікуватись статевим шляхом чи через кров. Тому треба попіклуватися про захищеність під час статевих актів та регулярне тестування на ВІЛ. Тим паче зараз це можливо зробити дуже швидко», — сказала вона.
Проєкт реалізував кліпмейкер та режисер Юрій Двіжон у партнерстві із благодійною організацією «100% Життя». Голова організації Дмитро Шерембей розповів, що понад 20 років тому почав Антиретровірусна терапія — метод лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу, що полягає у максимальному пригніченні розмноження ВІЛ в організмі. Завдяки тому імунна система відновлюється, а рівень вірусного навантаження досягає невизначуваногоАРВ-терапію.
«Сьогодні я живу, маю родину, керую найбільшою пацієнтською організацією саме завдяки лікам. За двадцять років змінилось багато: сьогодні ВІЛ — це кероване хронічне захворювання, яке не обмежує вас у прагненні досягати власних цілей. Єдине, що обмежує — це незнання», — сказав він.
Юрій Двіжон, окрім 20-секундних відеороликів, готує режисерську версію відео з інтерв'ю, у якому зірки ділитимуться особистими історіями зі свого життя на тему ВІЛ. У них також з’являться олімпійський чемпіон Жан Беленюк, дизайнер Іван Фролов та блогер Олег Машуковський.
Відеоролики презентують під час акції до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД 1 грудня о 10:00 біля меморіалу «Червона стрічка» за адресою: місто Київ, вул. Лаврська, 15, а також у соціальних мережах та на телебаченні.