ООН: Утримання жінок удома прирече Афганістан на бідність і залежність від міжнародної допомоги
Організація Об'єднаних Націй у Міжнародний жіночий день закликала «Талібан» припинити і скасувати обмеження основних прав жінок та дівчат. В ООН кажуть, що утримання половини населення вдома прирече країну на бідність і залежність від міжнародної допомоги впродовж кількох поколінь.
Про це повідомляється на сайті місії сприяння ООН в Афганістані (UNAMA).
Як зазначила спеціальна представниця генерального секретаря ООН і голова UNAMA Роза Отунбаєва, Афганістан під керівництвом талібів залишається«найбільш репресивною країною у світі щодо прав жінок».
«Мені прикро спостерігати за їхніми методичними, цілеспрямованими та систематичними зусиллями, покликаними витіснити афганських жінок і дівчат із публічної сфери», — заявила Отунбаєва.
Вона назвала «актом національного самоушкодження» утримання половини населення країни вдома.
«Це прирече не лише жінок і дівчат, але й усіх афганців на бідність і залежність від допомоги впродовж наступних поколінь. Це ще більше ізолює Афганістан від його власних громадян і решти світу», — пояснила Отунбаєва.
Стан жінок в Афганістані
В UNAMA заявляють, що фіксують дискримінаційні укази та заходи щодо жінок в Афганістані від серпня 2021 року — після приходу до влади радикального угруповання «Талібан».
Так, у вересні 2021 року в Афганістані призупинили середню освіту для дівчат. В UNAMA зазначають, що хоча «Талібан» обіцяв дозволити середню освіту для дівчат після узгодження навчальної програми з ісламськими цінностями та культурними нормами, прогресу в цьому питанні не відбулося.
А в грудні 2022 року Міністерство вищої освіти країни призупинило навчання жінок в університетах.
В ООН пояснюють, що відмова у доступі до освіти може позначитися на фізичному та психічному здоров’ї жінок, а також призвести до домашнього насильства.
Також в Афганістані обмежили право жінок подорожувати чи працювати поза межами свого дому та мати доступ до громадських місць.
Крім того, жінок виключили з усіх рівнів ухвалення державних рішень.
В ООН додають, що станом на 2023 рік 13,8 мільйона афганських жінок і дівчат потребують гуманітарної допомоги.