Осетрова ферма: як під Києвом вирощують чорну ікру — БІЗНЕС-ПЛАН
Максим Мостовий— співвласник аквакультурного підприємства, щозаймається розведенням риби й виробництвом чорної ікри. Якйому вдається вирощувати делікатес уводах Дніпра, він розповів Громадському.
Коли ми з партнером купували ферму, взагалі не планували, що займатимемося ікрою. Так, ми знали, що там є якась риба, але не приділяли тому надто багато уваги. Уже згодом, коли за кілька років до нас прийшли рибоводи, з’ясувалося, що в цих водоймах виросло ледь не найбільше стадо в Україні. І ми зібрали перший урожай чорної ікри — 30 кілограмів.
Щоб зрозуміти, що робити далі, їздили дивитися інші аквакультурні господарства, переймали досвід європейських колег, запрошували провідних фахівців галузі. Але хотів би зазначити: не все, що пишуть стосовно мого бізнесу в інтернеті, є правдивим. Мабуть, багато людей, прочитавши це, подумають: о, аквакультура — це ж так перспективно, займатимусь! Але риба не всім дається.
Поступово ми докуповували стадо й створили замкнутий цикл виробництва. Тобто з нашої риби ми добуваємо ікру, з ікри — малька, мальок виростає в рибу, тоді знову добуваємо ікру, малька тощо.
Усю рецептуру делікатесу виробили на нашій звичайній кухні, де п’ємо каву. Зачинилися на місяць і створювали умови, подібні до харчового виробництва, «чаклували» над сіллю та ікрою. Віднайшовши рецепти, зареєстрували торгову марку OSETR. Отримали сертифікат відповідності ДСТУ, сертифікат CITES та інші сертифікати якості, які дозволяють продукту прямо з цеху потрапляти на полиці європейських крамниць...
Паралельно відновили так званий інкубаційний цех для мальків, і з нуля побудували харчовий цех. Загалом у компанію «ОСЕТР» інвестували 1 мільйон доларів.
Максим Мостовий Фото: Громадське
Щороку врожай делікатесу збільшується майже вдвічі. Дай Боже, цьогоріч вийдемо на тонну ікри.
Той об’єм ікри, який ми на сьогодні виробляємо, повністю розкуповується в Україні. Водночас ми налаштовані на європейський та американський ринки. Адже там привабливіша ціна. У 2017-му компанія вперше імпортувала продукт у США. А також підписала угоду з Німеччиною. Нині ведуться перемовини щодо постачання чорної ікри в Угорщину, Хорватію, Австрію та Францію.
ДИВІТЬСЯ УСІ ВИПУСКИ ПРОГРАМИ БІЗНЕС-ПЛАН
«Бізнес-план» — спільний проект Громадського й каналу «Настоящее время» про малий і середній бізнес в Україні.