Осіння хвиля COVID-19. Чи треба робити четверте щеплення проти коронавірусу — пояснює МОЗ
Міністерство охорони здоров'я ще розробляє наказ про затвердження другої бустерної дози (четверту вакцинацію) проти коронавірусу. Імунологи рекомендують його робити людям із найвищим ризиком ускладнення хвороби.
Про це в коментарі hromadske зазначив заступник міністра охорони здоров’я — головний держаний санітарний лікар Ігор Кузін.
За його словами, Національна технічна група з питань імунізації рекомендувала МОЗ затвердити четверту дозу щеплення. Але додаткова ревакцинація розглядається переважно для людей із групи найвищого ризику тяжкого перебігу COVID-19 або смерті від нього.
Це, зокрема, стосується дорослих віком понад 60 років та імуноскомпрометованих людей — це пацієнти з первинними та вторинними імунодефіцитами, хворі з алергологічною патологією, автоімунною патологією, яким щеплення проводять здебільшого за індивідуальним графіком — з урахуванням перебігу захворювання та протипоказань.
Наразі МОЗ ще не затвердило другий бустер проти COVID-19. Кузін повідомив, що відповідний наказ перебуває в розробці.
Яка ситуація з COVID-19?
Головний санлікар підтвердив, що у країнах Європейського Союзу фіксують зростання випадків коронавірусу на 20% порівняно з прогнозованими. В Україні ситуація із захворюваністю на коронавірус наразі стабільна, хоча МОЗ фіксує низькі показники тестування.
«Фактично, COVID-19 виявляється вже на етапі, коли людина потребує госпіталізації. Тобто ми бачимо, що за тиждень у нас госпіталізована майже така ж кількість пацієнтів, як і загалом виявлених випадків. Водночас зараз на захворюваність впливає сезонність. Люди більше часу проводять на свіжому повітрі, а відповідно, захворювання передається менше», — розповів Кузін.
Нагадаємо, раніше очільник МОЗ Віктор Ляшко розповідав про ймовірність зростання випадків COVID-19 в осінньо-зимовий період. «Нам би не хотілося ще й цього, але ми повинні бути готовими до всього», — зазначав міністр.
Він запевнив, що в Україні є препарати для лікування пацієнтів, засоби індивідуального захисту, тести, але можуть виникнути питання з поставками кисню — частина виробників в Україні перебувають там, де тривають активні бойові дії.
Ляшко закликав українців не нехтувати здоров’ям та за можливості переглянути вакцинальний статус: якщо не зробили друге щеплення або бустерне, то зробити це за нагоди.