Громадські організації просять Зеленського не призначати Шкарлета міністром освіти. Про це просили деякі освітяни
Освітні громадські організації написали відкрите звернення до президента, голови Верховної Ради, прем'єр—міністра та народних депутатів України з проханням не призначати Сергія Шкарлета на посаду очільника міністерства освіти та науки. Наразі він має статус виконувача обов'язків міністра.
Лист опублікували на сайті Нової української школи (НУШ).
У ньому громадські організації зазначають, що Шкарлет за час роботи в ролі в.о. міністра «не лише не спромігся підтримати конкретними діями необхідні реформи, а й зробив усе можливе, аби зупинити їх поступ, а подекуди й відкотити назад».
«Ми стурбовані тим, що останні місяці роботи МОН характеризуються тотальною байдужістю, особливо до сфери шкільної освіти», — ідеться в заяві громадських організацій.
Серед «прикладів байдужості» Сергія Шкарлета зазначили провалену підготовку до початку 2020-2021 навчального року, відсутність допомоги педагогам у закупівлях засобів індивідуального захисту та безпечного проведення занять у школі.
Згадали також і плагіат у наукових роботах тимчасового виконувача обов'язків міністра освіти і науки.
Наразі звернення вже підписали ГО «Смарт освіта», «БАТЬКИ SOS», «Батьківський контроль», «Центр Інноваційної освіти "Про.Світ"», «Ре:Освіта», Благодійна організація «Благодійний фонд "ГОФ"», «Міжнародний інститут інтегрального розвитку».
Раніше звернення до президента Володимира Зеленського також направили представники деяких освітніх організацій і профспілок. Вони, навпаки, просили Зеленського посприяти, щоб Шкарлета якнайшвидше зробили міністром.
У зверненні освітяни заявили, що поки Сергій Шкарлет має статус в.о. міністра, він фактично втрачає більшість важелів формування політики міністерства.
Зокрема, це звернення підписали Леонід Губерський, ексректор КНУ ім. Шевченка та президент спілки ректорів вищих навчальних закладів, Михайло Згуровський, ректор КПІ ім. Сікорського, голова Асоціації ректорів технічних навчальних закладів України, Олексій Чебикін, голова асоціації університетів України, та інші.
В.о. міністра освіти зі шлейфом плагіату й не тільки
Далеко не одна організація та науковці заявляли про те, що в роботах Шкарлета багато плагіату. Так, у серпні повідомлялося, що в статті для докторської очільника Міносвіти — суцільний плагіат. Це був восьмий такий аналіз.
Попри те, що перед призначенням на посаду Шкарлет зустрічався з президентом Зеленським і той погодив його кандидатуру, голосів у Раді для призначення не знайшлося, тому Шкарлета призначили в.о. міністра освіти і науки (для цього треба лише рішення уряду).
Серед «зашкварів», як кажуть опоненти очільника МОН, не тільки плагіат, а й імовірна дружба з міністром освіти часів Януковича Дмитром Табачником (сам Шкарлет це заперечує). Також раніше Шкарлет заявляв про підтримку «Партії регіонів» і Януковича, але зараз від цього відхрещується. Детальніше про це читайте тут.