Падіння флагштока у Херсоні: глава ОДА назвав три ймовірні причини інциденту, зокрема ㅡ диверсію
Голова Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир вказав імовірні причини того, чому міг упасти найвищий в області флагшток. Його планували урочисто відкрити до Дня прапора України, але за три дні до цього 70—метрова конструкція впала.
На брифінгу 23 серпня Сергій Козир розповів, що розглядає три причини інциденту.
Зокрема, на думку голови ОДА, конструкція могла впасти через порушення техніки безпеки, неякісний мотузка (мотузок, канат або металевий трос) для тяги або підйомустроп чи диверсію.
Козир припустив, що кран під час встановлення флагштока міг робити різкі рухи, але зазначив, що на відеозаписах видно: усе відбувалося плавно й навіть «еталонно». Окрім того, за його словами, до інциденту флагшток успішно випробували 5 разів.
Козир заявив, що вже відсторонив людей, які займалися супроводженням цього проєкту.
Начальник поліції Херсонської області Олександр Прокудін зазначив, що під час огляду місця інциденту правоохоронці вилучили флагшток і два автокрани, усе обладнання, стропи, а також технічну документацію.
За даними поліції, чоловік, який займався технічним наглядом, був відсутній на місці події. Також допитали працівників, які виконували роботи, і представника компанії-виробника стропа. Останній розповів, що строп був новий і призначений для вантажу до 50 тонн, а розрив можливий за навантаження приблизно у 350 тонн.
Поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою) та ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.
Зараз правоохоронці проводять експертизи, перевіряють Держпраці та службовців ОДА, а також допитують усіх причетних людей.
Що передувало?
20 серпня заступник голови Херсонської ОДА Едуард Науменко повідомив, що у місті впав 70-метровий флагшток. За даними місцевих ЗМІ, він упав на автівку Lexus, яка належить херсонському чиновнику Віталієві Караваєву. Чоловік устиг вибігти з авто.
Флагшток упав через обірвання стропа. Чиновники Херсонщини запевняють, що жердину встановлювали, враховуючи всі будівельні норми та дотримуючись технічних вимог.
Там також зазначають, що кошти на флагшток не виділялись із бюджету. За даними ЗМІ, вартість флагштока становить приблизно 8 мільйонів гривень, його будували невідомі спонсори.
Офіційне відкриття планували на 23 серпня, коли в Україні святкують День прапора.