Пакет допомоги від МВФ та бойкот Олімпійських ігор: головне за ніч проти 27 січня
Міжнародний валютний фонд може надати Україні пакет допомоги на суму до 16 мільярдів доларів, а українські спортсмени готові бойкотувати Олімпійські ігри—2024 в Парижі, якщо росіянам і білорусам дозволять повернутися на міжнародні спортивні змагання. Зібрали головні новини за ніч проти 27 січня.
Програма МВФ
Bloomberg із посиланням на власні джерела повідомляє, що Міжнародний валютний фонд розглядає можливість надати Україні багаторічний пакет допомоги на суму до 16 мільярдів доларів.
Співрозмовники видання додали, що програму можуть узгодити до кінця березня, а перший транш надійде в кращому разі вже у квітні.
Водночас Україні потрібно буде взяти на себе зобов’язання щодо низки політичних заходів на додаток до успішного завершення чотиримісячної програми МВФ, затвердженої минулого року.
Бойкот Олімпійських ігор
Україна може бойкотувати Олімпійські ігри у Парижі 2024 року, якщо російським і білоруським спортсменам дозволять повернутися на міжнародні спортивні змагання.
Поїздка Тищенка
Народний депутат Микола Тищенко, який був виключений із партії «Слуга Народу» після скандалу з поїздкою до Таїланду заявив, що перебуває в Азії у відрядженні, про яке «всі вищі керівники в курсі».
«Наприклад, у В’єтнамі української делегації не було з 2014 року. Тож наразі я справді перебуваю з відрядженням в Азії. Усі вищі керівники в курсі, як і голова моєї фракції», — написав він.
За словами депутата, перша його зупинка була в найбільшому місті В’єтнаму Хошимін, де «під час понад 2-тижневої роботи підписано відповідні документи».
Танки Abrams
Politico з посиланням на три обізнані джерела пише, що США планують відправити Києву основні бойові танки Abrams у вдосконаленій конфігурації M1A2, а не старішу версію A1, яку військові мають на зберіганні.
Проте танки позбавлять так званої секретної броні, до складу якої входить збіднений уран.
Ставка верховного головнокомандувача
Президент Володимир Зеленський 26 січня провів засідання Ставки верховного головнокомандувача. Обговорили, зокрема, протидію ракетним загрозам з боку рф, ситуацію на фронті, надходження озброєння й техніки та підготовку солдатів за кордоном.
У відеозверненні президент заявив, що відповіддю на російські ракетні обстріли України мають бути поразки наземних сил окупантів.
Ситуація з електрикою
Президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на вечір 26 січня обмеження постачання електрики є в більшості регіонів України. Найскладніша ситуація зараз — в Одеській, Львівській, Вінницькій, Київській, Сумській та Полтавській областях.
Глава «Укренерго» Володимир Кудрицький заявляв, що енергосистемі вдалося швидко відновитися після масованої ракетної атаки окупантів 26 січня.
Зернова ініціатива
З українських портів у межах «зернового коридору» щодня виходять приблизно по 2-3 судна з агропродукцією. Це один із найнижчих показників за всі місяці зернової ініціативи.
Такий показник зумовлений штучним блокуванням роботи зернового коридору з боку російських інспекторів.
Енергетичний хаб
Європейський Союз відкрив у Польщі енергетичний хаб rescEU. Він стане логістичним центром для доставлення екстреної енергетичної допомоги Україні на тлі навмисних атак росії по енергетичній інфраструктурі.
Також ЄС вже виділив Польщі 114 мільйонів євро на придбання генераторів для резерву хабу. На першому етапі в Україну доставлять 1000 нових генераторів.
Інші новини за ніч:
- Кабінет міністрів Японії схвалив нові санкції проти росії. З третього лютого забороняється постачання товарів, що можуть посилити військовий потенціал.
- Естонія просить Німеччину дозволити реекспорт до України касетних боєприпасів.
- російські війська через великі втрати використовують мобільні крематорії.
- ЄС планує активніше повертати нелегальних мігрантів додому.
- У Єревані відбувся перший політичний та безпековий діалог між Європейським Союзом і Вірменією. Напередодні в країні започаткували цивільну місію ЄС.