Палата представників США cхвалила майже $40 млрд допомоги Україні
Палата представників США схвалила новий пакет допомоги для України на майже 40 мільярдів доларів. Тепер потрібне схвалення Сенату США.
Про це йдеться у трансляції Палати представників.
«За» проголосували 368 представників. Усі 57 голосів «проти» належали республіканцям.
Тепер цей документ має бути ухвалений Сенатом США, перш ніж його передадуть президенту Джо Байдену для підписання.
Раніше Байден попросив законодавців погодити допомогу на 33 млрд доларів. Однак ті збільшили попередній запит президента, передбачивши додатково 3,4 мільярда доларів на військову допомогу і ще 3,4 мільярда доларів на гуманітарну допомогу.
Рішення швидко погодити допомогу було ухвалене після того, як у Білому домі заявили, що нинішніх грошей на поставки зброї Україні вистачить лише до третього тижня травня.
Схвалений пакет включає понад 18,7 мільярда доларів військової допомоги та безпекової допомоги як Україні, так і для поповнення запасів техніки США, яку передали раніше.
Документ також передбачає майже 8,8 мільярда доларів для фонду економічної підтримки України, а також 5 мільярдів доларів на розв'язання проблеми дефіциту продовольства у світі, спричиненого війною.
Що передувало?
Президент США Джо Байден наприкінці квітня запросив у Конгресу виділення на допомогу Україні додаткових 33 мільярдів доларів, більшість із яких піде на оборону, але також і на гуманітарну допомогу.
А вже 9 травня американський лідер підписав закон про ленд-ліз та захист демократії в Україні. Він допоможе швидше та краще озброювати українців у боротьбі проти російського вторгнення. Так, президенту США надали розширені повноваження щодо передавання або надання в оренду Україні оборонних засобів.
Програма ленд-лізу була створена під час Другої світової війни: вперше такий закон ухвалив Конгрес США 11 березня 1941 року. Він дозволив США оперативно поповнювати запаси союзників.