Палата представників США розгляне окремий законопроєкт про допомогу Ізраїлю без підтримки України

Республіканці Палати представників планують наступного тижня (5–11 лютого) винести на голосування законопроєкт, який передбачає надання 17,6 мільярда доларів військової допомоги Ізраїлю та американським силам у регіоні, але не включає кошти для України та зміни в політиці зі захисту кордону.

Про це написав спікер Палати представників Майк Джонсон у листі до колег 3 лютого, пишуть Wall Street Journal та Washington Post.

Законодавці пропонують виділити 9,7 млрд доларів на поповнення різних ракетних і оборонних систем Ізраїлю. Це дозволить країні швидко отримати передові системи озброєнь та інші оборонні послуги через Програму іноземного військового фінансування та збільшить виробництво артилерійських боєприпасів.

Ще 7,7 млрд доларів планують виділити на поповнення оборонних запасів США, замість тих, що надішлють до Ізраїлю. Також 200 мільйонів доларів хочуть скерувати для захисту американського персоналу та допомоги в евакуації громадян США з регіону, якщо це знадобиться.

У разі схвалення Палатою представників цей законопроєкт стане другим, надісланим до Сенату за останні два місяці. Проте на відміну від попередньої пропозиції, цей документ передбачає на 3,3 млрд доларів більше коштів для Ізраїлю та не включає компенсації Службі внутрішніх доходів, на чому наполягали республіканці в Палаті представників, а натомість Сенат, де більшість складають демократи, вважав цю пропозицію суперечливою.

«У Сенату більше не буде виправдань, якими б помилковими вони не були, проти швидкого ухвалення цієї критично важливої ​​підтримки нашого союзника», — зазначив Джонсон.

Очікується, що незабаром Сенат оприлюднить і проголосує за додатковий пакет, який фінансуватиме нові заходи для контролю над потоком мігрантів на кордоні США та Мексики, водночас виконуючи прохання президента Джо Байдена про 106 млрд доларів допомоги Україні, Ізраїлю та країн Індо-Тихоокеанського регіону.

А втім, несподіване направлення до Сенату окремого законопроєкту від республіканців Палати представників про фінансування Ізраїлю може спричинити нове протистояння голосів в обох палатах Конгресу США, що так і не дійшли згоди, як фінансувати безпеку кордонів та Україну.

Група двопартійних переговорників у Сенаті місяцями працювала над пошуком компромісу щодо безпеки кордону після того, як республіканці в Палаті представників заявили, що вони не підтримають прохання Байдена про додатковий пакет, який допомагає іноземним союзникам, якщо він не включатиме посилення охорони кордону.

У січні Байден пообіцяв залучити надзвичайні органи влади, щоб «закрити кордон, коли він стане перевантаженим», якщо Конгрес ухвалить двопартійний міграційний план, поклавши відповідальність за можливий зрив ухвалення закону на республіканську більшість Палати представників.

Натомість Джонсон заявив, що виступає проти законопроєкту Сенату, який, за його словами, містить менше заходів, запропонованих у плані про безпеку кордонів від республіканців Палати представників.