Папа Римський уперше призначив жінку на посаду заступника секретаря Синоду єпископів
Сестра Наталі Бекварт стала першою жінкою на посаді заступника секретаря Синоду єпископів, пишуть BBC та Vatican News.
Це призначення відбулося невдовзі після того, як Папа Римський Франциск підписав указ, у якому розширив права жінок на участь у богослужбовому житті церкви. У жінок з'явилося право виконувати функції читців та аколітів (вівтарників) — прислуговувати біля вівтаря й роздавати причастя під час богослужіння.
Беккарт тепер матиме виборчі права в органі, який консультує понтифіка та обговорює деякі найбільш суперечливі питання в Римо-католицькій церкві.
Генеральний секретар організації кардинал Маріо Грек, коментуючи це призначення, заявив, що воно показує прагнення Папи «до більшої участі жінок у процесі ухвалення рішень у церкві».
Більше про Беккарт
Сестра Наталі Беккарт родом із Франції, працює з синодом як консультантка з 2019 року. Вона закінчила школу управління за спеціальністю «Менеджмент» та «Підприємництво», вивчала філософію в Університеті Сорбони в Парижі. Працювала професоркою математики та французької мови в католицькій середній школі.
До сестер Ксав'єр, місіонерок Христа-Ісуса (Апостольська Конгрегація Ігнатійської Духовності) вона приєдналася у серпні 1995 року та прийняла останні обітниці у вересні 2005 року.
Права жінок в католицькій церкві
Папа Римський Франциск виступає за поступове розширення ролі жінок у Ватикані. У серпні минулого року він призначив шістьох жінок на керівні посади в раді, яка курує фінансами Ватикану.
Раніше Папа вже призначав жінок заступницями міністра закордонних справ, директорками музеїв Ватикану та заступницями глави пресслужби Ватикану. Також чотири жінки за Франциска стали радницями Синоду єпископів, який готує важливі зустрічі.
Франциск створив також комісії для вивчення історії жінок-дияконів у перші століття існування католицької церкви, відповідаючи на заклики жінок дозволити їм займати ці посади.
Диякони, як і священники, висвячені в служителі. Вони можуть не служити месу, але проповідувати, навчати від імені церкви, хрестити й проводити обряди весіль, поминок і похоронів, а також навіть управляти приходом із дозволу єпископа.