Парламент підтримав законопроєкт про адміністративну відповідальність за порушення комендантської години

Верховна Рада за основу проголосувала законопроєкт, який передбачає впровадження штрафів за порушення комендантської години. Рішення підтримали 233 парламентарі.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Автори законопроєкту №10195 пояснювали, що метою документа є встановити адміністративну відповідальність за порушення громадянами комендантської години, а також — за порушення закладами режиму роботи під час дії воєнного стану та спеціального режиму світломаскування.

Так, законопроєкт передбачає, що:

  • штрафи для людей за порушення комендантської години сягатимуть від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17 000 гривень);
  • штрафи для закладів, які працюватимуть під час комендантської години чи порушуватимуть режим світломаскування, становитимуть від 3000 до 6000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 102 тисяч гривень). Такий штраф виписуватимуть керівнику закладу або фізичній особі-підприємцю (ФОП).

Що передувало?

Про необхідність покарання за порушення комендантської години заговорили після того, як «Українська правда» випустила сюжет про столичний нічний клуб «Бохо», що працював уночі. Зокрема, біля входу в заклад можна було помітити автівки, які приїжджають, і відвідувачів клубу. Журналісти зверталися до поліції, однак протягом ночі правоохоронці так і не відреагували на виклики.

У коментарі УП голова МВС Ігор Клименко заявив, що поліція скаржиться на відсутність правового механізму для притягнення до відповідальності клубів і ресторанів, які продовжують працювати під час дії комендантської години. Згодом Клименко анонсував законопроєкт, який введе штрафи для закладів, що порушують комендантську годину.

Окрім того, за словами міністра, триває службова перевірка щодо тих поліціянтів, які не відреагували на звернення журналістів стосовно роботи «Бохо».

Комендантська година передбачає заборону перебувати на вулиці, відвідувати інші громадські місця, пересуватися населеними пунктами транспортом або пішки. Це можна робити лише за наявності спеціальної перепустки. Із 24 лютого 2022 року комендантську годину запровадили в усіх регіонах України, проте закон не передбачає покарання за її порушення.