Парламент Словенії визнав Голодомор геноцидом українського народу
Парламент Словенії схвалив декларацію, яка визнає Голодомор геноцидом українського народу та вшановує пам'ять його жертв.
Про це повідомили голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, якого цитує телеканал «Рада», і президент України Володимир Зеленський.
Стефанчук та Зеленський подякували словенським парламентарям за схвалену декларацію. Стефанчук наголосив, що «людство має знати і пам'ятати цей жах, щоб він не повторився у майбутньому».
Водночас Зеленський зазначив, що «міжнародна коаліція держав, відданих відновленню історичної справедливості, і далі зміцнюється». «Разом до правди, а отже й відповідальності!» — резюмував президент.
Упродовж 2022-2023 років Голодомор 1932-1933 років засудила низка країн та інституцій. Його визнав геноцидом Європарламент, а також парламенти Болгарії, Чехії, Німеччини, Ірландії, Молдови, Бельгії, Ісландії, Франції та частково визнаної Ічкерії. Водночас парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства та українського народу, а парламент Австрії — «жахливим злочином».
Станом на квітень 2023 року, Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу 27 країн світу, а також Католицька церква та Вселенський патріархат.
Голодомор 1932-1933 років
За інформацією Українського інституту національної пам’яті (УІНП), керівництво СРСР організувало в 1932-1933 роках штучний масовий голод в Україні, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір.
Як наголошують в УІНП, масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був таким великим, що науковці досі не можуть назвати точної кількості вбитих — в академічних дискусіях називають цифри жертв від 4 до 10 мільйонів людей.
Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му законом визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців.