Партнери готові довгостроково підтримувати Україну та посилять роботу своїх оборонних підприємств — глава Пентагону
Партнери готові підтримувати Україну в довгостроковій перспективі. Вони продовжать тренувати українських військових та посилять роботу своїх оборонних підприємств.
Про це заявив голова Пентагону Ллойд Остін заявив під час брифінгу у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, передає наша кореспондентка.
«Сьогодні контактна група підкреслила нашу спільну відданість продовженню постачання українських захисників можливостями, які будуть їм потрібні під час складних тижнів, місяців і років попереду», — сказав Остін
Визначаючи складність зими для військових, він також висловив упевненість у тому, що ЗСУ продовжать звільняти територію.
«Зима завжди є викликом, коли справа доходить до бойових дій. Але міжнародна спільнота залишається об’єднаною, зосередженою та відданою у тому, щоб ми зробили все, що можемо, аби допомогти Україні захистити свої інтереси та захистити суверенну територію», — зазначив посадовець.
За словами Остіна, він очікує, що Україна продовжить робити все, що вона може протягом зими, аби повернути свої території і бути ефективною на полі бою.
Що відбувається у Брюсселі?
У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 12 жовтня організовують зустріч міністрів оборони країн-учасниць НАТО та засідання Контактної групи з питань оборони України (так званий «Рамштайн»).
До штаб-квартири також прибув міністр оборони України Олексій Резніков, який має провести декілька зустрічей. Резніков має ознайомити міністрів Альянсу з останніми подіями в Україні та терміновими потребами на зиму.
До початку засідання перед журналістами виступив генсек НАТО Єнс Столтенберг. Він зазначив, що Україна велика країна і НАТО розуміє, що їй терміново потрібні засоби ППО.
«Союзники надали ППО, але нам потрібно навіть більше. Нам потрібні різні типи ППО: засоби протиповітряної оборони короткої та великої дальності, щоб перехоплювати балістичні ракети, крилаті ракети, дрони, різні системи для різних завдань, — сказав Столтенберг.
А 13 жовтня генсек буде головувати на засіданні Групи ядерного планування, де обговорюватимуться небезпечна ядерна риторика росії та роль ядерних сил і засобів НАТО у збереженні миру і стримуванні агресії.
Що таке група «Рамштайн»?
Так називають Контактну групу з питань оборони України, яку створили для того, щоб оцінювати оборонні потреби України та надавати допомогу. Перша зустріч Контактної групи відбулася 26 квітня на авіабазі ВПС США «Рамштайн» у Німеччині за участі 40 країн.
На зустрічі у форматі «Рамштайн-2», яка відбулася 23 травня, Україна отримала підтвердження щодо посилення берегової оборони — насамперед ішлося про протикорабельні ракети Harpoon.
Третя зустріч у форматі «Рамштайн» відбулася в середині червня. За підсумками засідання Німеччина, Канада, Словаччина, Польща та Нідерланди оголосили про постачання Україні додаткового озброєння.
Четверта зустріч групи відбулася в онлайн-режимі 20 липня. Відтоді американські партнери України оголосили 5 пакетів безпекової допомоги на загальну суму майже 5,5 млрд доларів.
«Рамштайн-5» пройшов на початку вересня. За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, Словенія тоді запропонувала «потужну допомогу», а «італійська підтримка істотно посилить наші війська» вже найближчим часом.