Пашинян заявив, що готовий обміняти свого сина на всіх вірменських полонених в Азербайджані

Виконувач обов'язків прем'єр—міністра та кандидат у прем'єр—міністри Вірменії Нікол Пашинян заявив, що готовий обміняти свого сина на всіх вірменських полонених, яких утримують на території Азербайджану.

Про це повідомляє вірменська служба «Радіо Свобода».

Пашинян зробив таку заяву у відповідь на слова колишнього президента країни Сержа Саргсяна.

Раніше Пашинян сказав, що «полонені пробачать те, що затримаються в полоні на місяць або два, але не пробачать непропорційні поступки». У відповідь на це Саргсян запропонував виконувачу обов'язків глави уряду обміняти свого сина на 20-25 полонених.

«Я згоден. Я офіційно заявляю Ільхам Алієв — президент АзербайджануАлієву: пропоную свого сина в обмін на всіх полонених. А Серж СаргсянСержику і Роберт Кочарян — колишній президент ВірменіїРобіку, як фахівцям з торгівлі людьми, даю повноваження вести переговори щодо цього. Якщо ви заробите на цьому кілька тисяч доларів, думаю, це не завадить вашій годівниці», — сказав Пашинян.

За даними вірменської сторони, у полоні Азербайджану зараз перебувають 200 людей. Натомість Баку заявляє, що у них залишаються 59 людей, яких Азербайджан не вважає військовополоненими та збирається судити.

Політична криза у Вірменії

З листопада 2020 року у Вірменії тривали акції опозиції, яка вимагала відставки Пашиняна. Його звинувачують у поразці на війні в Нагірному Карабаху, що тривала із серпня по листопад 2020-го. За її підсумками Вірменії довелося підписати мирну угоду на вигідних Азербайджану умовах.

Зокрема, Єреван віддав Баку фактично весь так званий пояс безпеки — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни. Крім припинення вогню, країни домовилися, що в Нагірному Карабаху щонайменше на 5 років розташуються російські миротворці, натомість Вірменія свої сили виведе.

Також політичне загострення сталося 25 лютого, коли відставки Пашиняна зажадали Збройні сили Вірменії. Сталося це після того, як звільнили першого заступника начальника Генштабу Збройних сил Вірменії Тирана Хачатряна. Той раніше розкритикував слова прем'єра про неефективність російських ракетних комплексів «Іскандер».

Пашинян у відповідь заявив про спробу військового перевороту в країні й подав президенту клопотання про звільнення начальника Генштабу.

Зрештою 20 квітня Пашинян оголосив про свою відставку. Це сталося після досягнення домовленості з опозицією щодо проведення дочасних виборів. Водночас до них він залишатиметься на посаді виконувача обов'язків очільника уряду.