Патріарх кирило звернувся до лідерів церков через арешт митрополита Павла, назвавши процес «переслідуванням»

Патріарх московський кирило звернувся до предстоятелів різних церков та представників міжнародних організацій із посланням, в якому заявив про «переслідування намісника Києво—Печерської лаври митрополита Павла», якого взяли під варту.

Про це йдеться на сайті російської православної церкви.

Зокрема, він адресував своє послання до предстоятелів помісних православних церков, Папи Римського Франциска, патріарха Коптської церкви Тавадроса II, глави Англіканського співтовариства архієпископа Кентерберійського Джастіна Велбі, а також до генерального секретаря Всесвітньої ради церков доктора Джеррі Піллея.

Крім того, московська патріархія розіслала листи до Ради Європи, ООН та ОБСЄ.

У посланні патріарх кирило заявляє, що рішення суду про взяття митрополита Павла під варту «має на меті залякати вірян, змусити їх відмовитися від захисту своєї релігійної свободи та святинь».

Окрім того, за словами предстоятеля РПЦ, арешт Павла є «частиною масштабних гонінь», розгорнутих українською владою проти Української православної церкви (московського патріархату).

У чому підозрюють Павла?

Слідчі СБУ 1 квітня повідомили намісникові Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ МП Павлові про підозру за Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознакамич. 1 ст. 161 та Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасниківч. 1 ст. 436-2 ККУ. У нього вдома та в лаврі провели обшуки. Павло заявив, що йому вручили повідомлення про підозру за підтримку російської агресії проти України й нібито за те, що назвав настоятеля Православної церкви України Епіфанія розкольником.

Служба безпеки пояснила, що зібрала обґрунтовану доказову базу про причетність Павла до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії рф проти України. СБУ також опублікувала перехоплення телефонних розмов митрополита Павла, де той з-поміж іншого радіє тимчасовій окупації Херсона й заявляє, що в західних регіонах України немає українців.

13 липня правоохоронці оголосили намісникові Києво-Печерської лаври УПЦ МП про нову підозру за тими ж двома статтями Кримінального кодексу: Порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань вчинене службовою особою повторноч. 2 ст. 161 та Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України за вчинене службовою особою повторноч. 3 ст. 436-2. Санкції статей передбачають до 5 років ув'язнення.

Сам єпископ заявляє, що завжди засуджував «усілякі спроби проти нашої держави, і того, що зробила росія, путін, у жодному разі виправдати не можна».

Запобіжний захід

1 квітня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід митрополиту Павлу — цілодобовий домашній арешт із зобов’язанням носити електронний браслет.

Цей запобіжний захід продовжували кілька разів.

Аж поки 13 липня Соломʼянський районний суд Києва не змінив його на тримання під вартою до 14 серпня з можливістю внести заставу у розмірі понад 33 мільйони гривень.

Суд визнав, що єпископ спілкувався з одним зі свідків у кримінальній справі, хоча знав про заборону.