«Пекло на митному посту». У ДПСУ пояснили, чому на кордоні великі черги

Волонтерка та ведуча Ярослава Кравченко у своєму Facebook поскаржилася на «пекло на митному посту», оскільки простояла там понад 8 годин.

«Я вже 8 годин у пеклі на митному посту "Краківець". Рейсовий автобус. Таких знущань заслужила тільки рсня (росіяни — ред.)», — йдеться в її повідомленні.

У коментарях користувачі поділилися схожим досвідом: хтось простояв на кордоні 14 годин, а то й більше.

hromadske запитало Державну прикордонну службу про причини такої ситуації. Там відповіли, що це відбувається «через збільшення пасажиропотоку в літній період».

«В окремі дні й години навпроти різних пунктів пропуску кількість охочих одномоментно перетнути кордон може бути досить високою, що й призводить до черг», — сказав речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

У ДПСУ порадили людям відстежувати стан завантаженості в пунктах пропуску на виїзд з України на ресурсах українських прикордонників, а щодо в'їзду — на ресурсах суміжних країн.

Прикордонники 8 липня повідомляли, що за вихідні 1-2 липня через пункти пропуску на українсько-польському кордоні у Львівській області пропустили рекордні 61 тисячу людей і понад 10 тисяч одиниць транспорту.

Найбільші черги спостерігаються саме у вихідні, зауважила офіцерка пресслужби Західного регіонального управління ДПСУ Олександра Кучковська. Вона рекомендує відстежувати стан завантаженості пунктів пропуску на сторінці Західного регіонального управління у Facebook і на інформаційних ресурсах Прикордонної варти Республіки Польща.

Як розповів начальник відділення інспекторів прикордонної служби «Краківець» Сергій Веретільник, наразі найбільші скупчення автотранспорту спостерігаються перед вихідними: четвер, п’ятниця, субота. А ось у неділю та понеділок — більше накопичення в напрямку в’їзду до України.

Найменші черги перед пунктом пропуску на виїзд з України спостерігаються у понеділок і вівторок, на в’їзд до України — у вівторок і середу.

Окремо слід виділити накопичення пасажирських автобусів. З огляду на розклад відправлень із вокзалів більшість автобусів прибувають до кордону в другій половині дня та першій половині ночі.

Для перетину кордону водії частіше обирають пункти пропуску «Краківець» та «Шегині». Також черги з автобусів можуть спостерігатись у «Раві-Руській» та «Грушеві».

Пішоходів пропускають лише у пункті пропуску «Шегині». У вихідні на пішому переході також періодично спостерігається накопичення. На вихід до суміжної держави можуть очікувати приблизно 100 людей. У будні пропуск пішоходів через кордон здійснюється ритмічно.