Перед судом постане чиновник КМДА, який брав «данину» з київських автоперевізників — ДБР

Державне бюро розслідувань передало до суду обвинувальний акт стосовно посадовця Київської міської державної адміністрації, який, за даними слідства, систематично брав гроші від приватних автобусних перевізників столиці.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Ідеться про одного із заступників начальника департаменту транспортної інфраструктури КМДА. Слідчі стверджують, що він шантажував столичних перевізників перешкодами у роботі, якщо ті не будуть сплачувати йому данину.

Посадовець нібито розробив схему, за якою перевізники мали сплачувати щоденну фіксовану плату з кожного із сотень автобусів, які виходили на рейси у Києві. Посередником фігуранта став знайомий, який очолював одне з державних підприємств столиці, кажуть в ДБР.

Правоохоронці задокументували, як чиновник вимагав від співвласника трьох київських підприємств, які здійснювали автобусні перевезення пасажирів, 100 тисяч доларів за безперешкодну підприємницьку діяльність та ще 120 тисяч доларів — за продовження 4 договорів на перевезення пасажирів. Хоча в умовах воєнного стану київська влада мала автоматично продовжити дію цих договорів до кінця війни.

«Для того, аби підприємець швидше ухвалив "правильне рішення", зловмисники постійно тиснули на нього, погрожували проведенням позапланових перевірок підприємств щодо дотримання умов договорів та правил перевезення пасажирів», — зазначили в ДБР.

Слідчі задокументували, що до початку повномасштабного вторгнення рф перевізник вже «сплачував данину» посадовцю. А в процесі досудового розслідування задокументували ще три факти передачі підприємцем коштів на загальну суму понад 270 тисяч доларів.

Крім того, під час обшуку за місцем помешкання посадовця виявили та вилучили ударно-дистанційний запал Запал, призначений для підриву ручних осколково-фугасних гранатУДЗ та споряджений вибуховою речовиною корпус ручної осколкової гранати, які при поєднанні в єдину конструкцію утворюють ручну осколкову гранату Ручна граната наступальнаРГН.

Яким може бути покарання?

Посадовця КМДА та його спільника обвинувачують за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу — шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах. Також чиновника обвинувачують у незаконному поводженні зі зброєю (ч. 1 ст. 263 ККУ).

Санкції статей передбачають позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.