Перейменування Севастополя та розслідування злочинів: Данілов назвав 12 кроків для деокупації Криму
Секретар Ради з нацбезпеки та оборони Олексій Данілов опублікував 12 кроків із програми для деокупації Криму, над якою працює РНБО.
Про це він написав у Facebook.
Данілов пропонує створити суспільне обговорення проєкту та пошуку місця, де в Криму можна поставити пам'ятник «русский военный корабль».
Також пропонується перейменувати місто Севастополь спершу на «Об‘єкт № 6», а потім, можливо, на Ахтіар. Пояснює Данілов такий крок «місцем та роллю в ідеології рашизму» цього міста. До того ж пропонується демонтувати Керченський міст.
Крім того, розробляється люстраційний механізм персональної оцінки, який, зокрема, визначає рівень відповідальності та ступінь залучення конкретних людей до підтримки дій окупантів. За словами Данілова, у таких людей може бути обмеження прав участі у виборах.
Щодо держслужбовців, суддів, правоохоронців тощо, які після лютого 2014 року перейшли на бік окупантів, рішення має оголосити суд. За словами Данілова, якщо вони не підлягають кримінальній відповідальності, то їм заборонять надалі працювати в держорганах України та позбавлять державних пенсій.
«Надання Силам оборони України та слідству важливої інформації, яка стосується питань національної безпеки, може стати підставою для пом’якшення кримінального покарання», — зазначив секретар РНБО.
Що ще пропонує РНБО?
- росія або інше формування, яке буде претендувати на правонаступництво, забезпечує безумовну і повну видачу всіх підозрюваних у державній зраді та в інших кримінальних злочинах осіб, як громадян України, так і громадян росїї, причетних до воєнних злочинів, скоєних на території України, зокрема в Криму.
- Українські правоохоронці, за потреби й міжнародні будуть розслідувати те, як пропагандисти сприяли окупації, мілітаризації дитячого виховання та розпалюванню ворожнечі проти українців та інших національностей.
- Громадяни російської федерації, які незаконно приїхали у Крим після лютого 2014 року, мають негайно залишити територію України у визначений законом термін.
- Право власності на майно залишається за громадянами України. Якщо майно було привласнене окупантами, воно має повернутися власникам після деокупації.
- Програма «Детоксикація». Пропонується використовувати людей, які підтримували окупацію, у відбудові зруйнованих українських міст, процесах ексгумації та перепоховання жертв російської агресії (для людей, визнаних винними у таких злочинах судом). Надання максимально широкого доступу до інформації щодо злочинів російського режиму.
- Створення документальної бази фактів російських злочинів проти українських громадян, які чинили спротив окупації. Відновлення в правах українських та кримськотатарських активістів.
- Негайне звільнення всіх громадян України, кримських татар, українців, які були переслідувані рф за політично вмотивованими ознаками з 2014 року з відшкодуванням завданих моральних збитків.