Перейменування вулиць: у Київраді пояснили, чи треба змінювати дані в прописці та праві на майно
Зміна назв вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ не передбачає переоформлення документів. Таке розʼяснення надійшло на тлі перейменування міських об'єктів у Києві.
Про це повідомив заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко в етері телемарафону, передає сайт міськради.
За словами Бондаренка, у столиці триває процес перейменування міських об'єктів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами. За присвоєння нових назв 300 вулицям, провулкам, бульварам, проспектам та площам українці віддали понад 6,5 мільйона голосів в електронному голосуванні.
«Після перейменування міських об’єктів мешканцям не треба буде переоформлювати документи. Зокрема, не потрібно оновлювати відомості про прописку, оскільки зміна назви міського об'єкта не є зміною реєстрації місця проживання», — зазначив він.
Крім того, залишаються чинними документи, які засвідчують право власності на нерухоме майно. Власники майна мають переоформити документи тільки в разі безпосередньої потреби: купівлі-продажу або дарування нерухомості.
«Процес перейменування міських об'єктів не створить зайвих ускладнень для мешканців, а навпаки, забезпечить зменшення культорологічного впливу країни-агресора на нашу свідомість», — каже Бондаренко.
Перейменування вулиць
Нагадаємо, нові назви для вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ Києва обирали самі містяни. На рейтингове електронне голосування винесли 296 об’єктів, які були обрані експертною комісією.
Із 15 по 19 червня кияни мали змогу проголосувати за назви в застосунку «Київ Цифровий». Назви, що отримали найбільшу підтримку, були передані до сесійної зали Київради на голосування.
Схожі ініціативи з дерусифікації проводили також у Львові, Кривому Розі, Харкові, Кропивницькому тощо.