Перші переговорні кроки про вступ до ЄС можемо зробити навесні — Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що навесні планується розпочати перші переговорні кроки щодо вступу до Європейського Союзу.

Про це він розповів у вечірньому відеозверненні 29 лютого.

За його словами, 2024 рік стане «часом реальних перемовин» щодо вступу до ЄС. Так само, наголосив Зеленський, цей рік стане «часом максимального прагматизму» у відносинах із сусідами.

«Кожен бачить, що росія не збирається зупинятися. Вони там, у Москві, хочуть і перегони озброєнь, і нові хвилі дестабілізації. Ми всі у Європі маємо чітко це усвідомлювати: якщо впаде свобода когось одного — не витримає свобода всіх інших», — наголосив глава держави на тлі кризи на польському кордоні.

Про що ще розповів президент?

Зеленський підбив підсумки свого візиту в Албанію на форум «Україна — Південно-Східна Європа». Сказав, що «були хороші зустрічі» з представниками Хорватії, Чорногорії, Північної Македонії, Молдови, Боснії і Герцеговини, Сербії.

«Усі деталі зараз публічно озвучувати не варто, але можу сказати: вдалося досягти саме того, на що ми й розраховували», — зауважив президент.

Утім, Зеленський розкрив деякі деталі: «Головне — є нові оборонні домовленості, нові пакети. Буде більше артилерії та більше нашого спільного виробництва з партнерами».

Також, за його словами, усі країни Південно-Східної Європи погодились узяти участь у Глобальному саміті миру — першому саміті щодо «формули миру» на рівні лідерів країн, що запланований у Швейцарії цього року.

А в Саудівській Аравії зі спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль Саудом Зеленський говорив про те, як зменшити «хаос і деструктив» у світі.

Початок переговорів про вступ до ЄС

14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови до Європейського Союзу.

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що цим рішенням Євросоюз високо оцінив реформи, проведені за останні роки, а також виконання всіх рекомендацій Єврокомісії.

Після одноголосного рішення Євроради про початок перемовин Україна має впроваджувати закони та стандарти ЄС. Дотримання всіх вимог має підтвердити кожна країна-член ЄС.

Початок переговорів одночасно з іншою країною не гарантує завершення в той самий час, оскільки темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження з законодавством ЄС у кожній країні.