Петиція до Зеленського про скасування «правок Лозового» набрала понад 25 тисяч підписів за годину
На сайті Офісу президента зареєстрували петицію із закликом подати невідкладний законопроєкт про скасування так званих правок Лозового. Ця петиція набрала понад 25 тисяч необхідних підписів усього за годину.
Про це повідомив автор петиції, глава «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.
Доповнено о 17:21. Збір голосів під петицією закінчився на позначці 29 838 і наразі має статус «завершено». Хоча автор петиції закликав зібрати там 100 тисяч підписів, «щоб у Зеленського вже точно не було відмовок не реєструвати законопроєкт про скасування правок».
Шабунін закликав президента Володимира Зеленського подати та визначити невідкладним законопроєкт, який забезпечить скасування «правок Лозового-Іонушаса» у повному обсязі.
Раніше Верховна Рада проголосувала за варіант законопроєкту, який скасовує деякі пункти цих правок, але не повністю. Скасування зробили у межах законопроєкту про посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури — це євроінтеграційна рекомендація, яку Україна поспішала ухвалити до початку саміту ЄС. Президент Зеленський уже підписав цей документ.
Саму петицію зареєстрували з другого разу. Глава ЦПК зазначив, що вперше її спробували зареєструвати ще 9 жовтня (після голосування Верховною Радою законопроєкту №10060). Утім через те, що президент вже підписав законопроєкт, в ОП відмовили в реєстрації петиції: «Мовляв, порушені питання не належать до повноважень президента».
Що не так з «правками Лозового»?
Шабунін наголосив, що через «правки Лозового» зараз закривається низка гучних кримінальних справ на підставі закінчення термінів давності. Таким чином фігуранти уникають відповідальності за корупцію. З-поміж таких справ: щодо «короля контрабанди» Вадима Альперіна, щодо фігурантів першого епізоду справи «Роттердам+», провадження у справі НАБУ щодо Ігоря Коломойського тощо.
Шабунін зазначив, що причиною закриття всіх цих проваджень є не відсутність вини підозрюваних, а положення Кримінального процесуального кодексу, які діють в Україні з 2018 року. Так, «правки Лозового» значно скорочують строки досудового розслідування в кримінальних провадженнях.