Петиція із закликом започаткувати День вшанування захисників Маріуполя зібрала необхідну кількість голосів

Петиція із закликом започаткувати День вшанування захисників Маріуполя 20 травня зібрала необхідні 25 тисяч голосів за 1,5 дня. Тепер її має розглянути президент Володимир Зеленський.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Петиція була створена за ініціативи Асоціації родин захисників «Азовсталі» та опублікована 23 березня. Її авторкою стала керівниця організації Катерина Прокопенко, дружина командира полку «Азов» Дениса Прокопенка.

«Оборона Маріуполя — унікальна операція, яка не має порівнянь у сучасній історії України. Битва за Маріуполь стала для українців символом незламності. Сотні загиблих бійців віддали найцінніше — своє життя; сотні поранених та ув’язнених у полоні захисників своїми відчайдушними діями заслуговують на цей пам’ятний день», — йдеться у петиції.

Згідно з наказом Верховного головнокомандувача, з метою збереження життя захисників оборона міста була припинена 20 травня 2022 року, зазначила Прокопенко.

«86 днів оборони Маріуполя. Вище військове керівництво дало наказ про збереження життя та здоров'я військовослужбовців гарнізону та припинення оборони міста», — казав того дня у відеозверненні Денис Прокопенко.

У петиції додали, що ця дата має закарбуватися в українській історії на знак вічної подяки народу України учасникам бою за Маріуполь.

Нагадаємо, що 16 травня в Міноборони України повідомили, що Україна розпочала операцію з порятунку захисників Маріуполя. Вона тривала кілька днів. Україна планує повернути оборонців шляхом обміну.

Україні 21 вересня вдалося звільнити з російського полону 215 людей, серед яких 108 бійців «Азову». Серед них був Денис Прокопенко.

Нині Україні продовжує звільняти оборонців Маріуполя з полону. Так, у межах чергового обміну полонених були повернуті 130 людей — 126 захисників та 4 захисниці. Більшість із них обороняли Маріуполь.