Петиція про скасування реорганізації Довженко-Центру набрала необхідну кількість голосів. Тепер її мають розглянути

Петиція із закликом скасувати реорганізацію Довженко—Центру набрала необхідні 25 тисяч голосів на сайті уряду. Тепер її мають розглянути.

У петиції наголошують, що основним видом діяльності «Наукового центру кінематографії України», якому хочуть передати всі фільми з колекції та майно Довженко-Центру, є вища освіта. До того ж ця установа раніше була «Науковим центром розвитку туризму».

«У такий спосіб відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто "сплячій" установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича 2011 року не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо», — сказано в петиції.

Там також зазначено, що в наказі про реорганізацію не згадали кіноархівну та музейну колекції Довженко-Центру, які є частиною відповідно державного архівного та музейного фондів України.

«Передання колекції національного кіноархіву з високою репутацією у світі до фейкової установи — величезний удар нашій культурній спадщині й міжнародному іміджу української влади, особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність», — вважають автори петиції.

Що за реорганізація?

У середині серпня в Довженко-Центрі повідомили, що Держкіно видало наказ про його реорганізацію, яка де-факто означає ліквідацію фонду.

Згідно з наказом, усі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають перейти державній установі «Науковий центр кінематографії України». Також зі структури Центру має бути виокремлене держпідприємство «Українська анімаційна студія», до якої передадуть авторські права на українську анімацію, що зараз належать Центру. У Центрі заявили, що працівників організації мають повідомити про можливе звільнення.

Окрім того, там вказували, що ані в преамбулі наказу, ані в публічній комунікації Держкіно не обґрунтувало своє рішення. А держпідприємство, мовляв, не врахувало пропозиції Довженко-Центру щодо подальшої діяльності та не розробило стратегічного плану його розвитку, як того вимагає розпорядження уряду.

У Держкіно не погодилися. Своє рішення там пояснили збитковістю та неефективністю Довженко-Центру, що підтримує свою діяльність коштом державної дотації. Також у Держкіно запевняють, що за реорганізації не йдеться про звільнення чи розпуск працівників. Їм пропонується місце роботи на аналогічних посадах у новій структурі.