Петиція про заборону очного навчання під час війни набрала потрібну кількість голосів. Тепер на неї відповість президент

Петиція із вимогою заборонити в Україні очне навчання у всіх освітніх закладах до кінця воєнного стану та бойових дій набрала необхідних 25 тисяч голосів. Тепер на неї має відповісти президент Володимир Зеленський.

Про це йдеться на сайті президента.

У петиції її авторка Марія Горшенева оприлюднила шість причин, якими намагалася аргументувати, чому очне навчання починати не можна. Серед них — виїзд значної частини населення за кордон, велика тривалість деяких повітряних тривог, а також відсутність укриттів і шляхів евакуації у багатьох навчальних закладах.

Також авторка вважає, що зосередитися на навчанні одразу після повітряних тривог складно, а у випадку дитсадків та початкових шкіл вік учнів вимагає ще більшої уваги вихователів та викладачів під час екстрених подій, тому кількості дорослих може бути недостатньо.

А ще у петиції згадують, що російські окупанти вже пошкодили в Україні 20% шкіл і дитячих садочків.

А що кажуть в уряді?

Уряд рекомендує розпочати навчальний рік у школах із 1 вересня, в університетах — з 15 серпня (за винятком молодших курсів). На прифронтових територіях повертатися до очного навчання не будуть: там продовжиться онлайн-формат. Так само буде й на окупованих територіях.

Під час повітряних тривог уроки та заняття в закладах освіти перериватимуть і далі за можливості продовжуватимуть їх в укриттях. У Міносвіти кажуть, що вчителі з тих областей, де відновиться офлайн-навчання, повинні повернутися на роботу. Органи місцевого самоврядування повинні організувати регулярні навчання з евакуації учнів до сховищ та уроки безпеки.

За даними уряду, станом на 19 червня 651 тисяча дітей шкільного віку перебувають поза межами України, а під російською окупацією опинилися 1 174 школи.