Петиція про заборону видачі повісток на вулиці, блокпостах та АЗС набрала 25 тисяч голосів. Тепер її розгляне Зеленський
Петиція, у якій закликають заборонити видавати повістки на вулиці, блокпостах та АЗС, набрала 25 тисяч голосів. Тепер на неї зобов'язаний відповісти президент України Володимир Зеленський.
Про це йдеться на сайті президента.
Автор петиції зазначає, що, згідно із законом про мобілізацію, черговість мобілізації має зазначати президент у відповідному указі. Проте глава держави доручив розробити її Генштабу ЗСУ, і той, як стверджує автор петиції, засекретив цю інформацію.
Відтак у петиції наголошується, що, оскільки для громадян ці відомості недоступні, вони не мають юридичних підстав для захисту від неправомірної мобілізації. Також ідеться про те, що через це зараз трапляються порушення: подеколи людям видавали повістки, вписавши в них ім'я просто на місці, або взагалі «забирали прямо з черг на АЗС».
«Зараз же багато охочих людей, які свідомі, які мають бойовий досвід, але не можуть вступити на службу, бо багато де набрали людей просто на вулицях, які не мають досвіду та/або достатнього бажання воювати, що робить оборонний потенціал меншим», — йдеться у петиції.
Відтак Зеленського закликають до того, щоб резерв набирали передусім з тих, хто сам висловить таке бажання та заборонити видачу повісток всюди, крім Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Як альтернативу такому кроку в петиції пропонують оприлюднити й оновлювати стан хвиль мобілізації, щоб люди, які не підпадають під чинну хвилю, могли відстоювати свої права, якщо їх захочуть незаконно або з порушеннями призвати на службу.
Повістки як покарання
Упродовж останніх тижнів в Україні почали регулярно вручати людям повістки як покарання за якесь порушення. Наприклад, в Одесі чоловікам призовного віку, які відпочивали на пляжі попри заборону, видавали запрошення до військкоматів. Там же повістками вирішили покарати пару і за секс на пляжі. А в Києві запрошення до військкоматів вручили більш як 200 людям, які порушували комендантську годину в нічних клубах.
Втім, міністр оборони України Олексій Резніков виступив проти таких покарань, назвавши таку практику «дурнею».
«Іноді це робиться як покарання за щось — наприклад, порушення швидкісного режиму. Я точно проти цього. Я вважаю, що це дурня повна, тому що служити країні й захищати країну — це точно не має бути покаранням», — наголосив міністр.
Чи законно вручати повістки як покарання або робити це у громадських місцях —читайте в нашому матеріалі.