Pfizer заявила, що її вакцина ефективна і проти нових мутованих штамів коронавірусу

Вакцина проти COVID—19 від Pfizer та BioNTech, імовірно, ефективна проти нових мутованих штамів коронавірусу, які виявили у Великій Британії та Південній Африці.

Як пише Reuters, це випливає із заяв виробника після проведення ним у США лабораторних досліджень.

Наголошується, що дослідження ще нерецензоване. Його провели Pfizer і вчені з Медичного відділення Техаського університету.

Щодо мутацій, то йдеться передовсім про N501Y, яку виявили у Великій Британії. Раніше вчені уже довели, що вона більш заразна.

За словами Філа Дормітцера, одного з провідних учених Pfizer у галузі вірусних вакцин, раніше були побоювання, що ця мутація може допомогти вірусу уникати нейтралізації антитілами, зокрема виробленими вакциною.

Нове дослідження провели на крові людей, яким раніше вже зробили щеплення. Водночас його результати обмежені, адже вчені не дослідили весь набір мутацій коронавірусу.

Дормітцер сказав, що дає надію той факт, що вакцина виявилася ефективною проти конкретної мутації N501Y, а також 15 інших мутацій, проти яких компанія раніше провела тести.

«Отже, ми протестували 16 різних мутацій, і жодна з них не вплинула на дієвість вакцини. Це хороші новини», — сказав дослідник.

Дормітцер зазначив, що інша мутація під назвою E484K, виявлена ​​в Південній Африці, також нині викликає занепокоєння у вчених. Дослідники планують провести аналогічні тести і щодо неї. Більше даних хочуть отримати протягом декількох тижнів.

Чому це важливо

Усе людство нині стурбоване тим, що вже розроблені вакцини від коронавірусу можуть бути неефективними проти його нових мутацій, які постійно з’являються.

Саймон Кларк, професор клітинної мікробіології в Університеті Редінга, сказав цього тижня, що хоч і виявлені мутації у Великій Британії та Південній Африці мають деякі спільні риси, остання «має ряд додаткових мутацій».

Водночас учені зазначають, що вакцини Pfizer/BioNTech і Moderna, у яких використовується технологія синтетичної РНК, за потреби можуть бути швидко налаштовані для усунення нових мутацій вірусу. Але зміни можливо внести лише за шість тижнів.

Зазначимо, раніше фармкомпанії та фахівці з питань охорони здоров'я вже стверджували, що вакцини від COVID-19, які вже використовують для вакцинації населення, є дієвими і проти нових штамів коронавірусу. Але досліджень не було.