Під Кабміном студенти Києво-Могилянської академії вимагають відставки міністра освіти
Уранці 4 лютого в Києві кілька сотень студентів Києво—Могилянській академії зібралися на акцію протесту під назвою «Міністр тимчасовий, Могилянка — вічна!» з вимогою відставки міністра освіти і науки Сергія Шкарлета. Відбувається це на тлі скандалу щодо виборів президента вишу.
Про це повідомляє наша кореспондентка з місця події.
Люди на мітингу викрикують «Шкарлета геть!» і тримають у руках відповідні плакати. Відставки міністра на акції вимагають і студенти інших вишів, зокрема КНУ та КПІ.
Як зазначають організатори акції, окрім відставки міністра вимагають також підписати контракт з обраним на виборах президента академії кандидатом — колишнім міністром освіти Сергієм Квітом.
Також вимагають «припинити наступ на університетську автономію».
На акцію прийшов і сам Квіт: «Це питання університету та університетської спільноти, як розвивати й кого обирати. І ніхто не зможе скасувати вибір спільноти, тобто наших студентів. Університетська автономія — дуже важлива справа».
Доповнено о 12:07. Премʼєр-міністр Денис Шмигаль зустрівся зі студентським самоврядуванням Могилянки та обговорив ситуацію навколо виборів президента.
«Домовились, що вимоги студентів та викладачів НаУКМА будуть подані у встановленому законодавством порядку. Відповідні органи вивчать факти, і з огляду на результати перевірки будуть ухвалені рішення», — заявив Шмигаль.
Що з виборами президента академії?
27 січня відбувалися чергові вибори президента Києво-Могилянської академії, де за посаду змагалися колишній міністр освіти і науки Сергій Квіт (який уже був президентом академії у 2007-2014 роках) та Олександра Гуменна (яка до цього була виконувачкою обов'язків президента).
А втім, під час виборів дільницю в університеті атакувала група невідомих людей у масках. Вони викрали одну скриньку з бюлетенями, а іншу облили зеленкою. Викрадену скриньку поліцейські, яких викликали на місце, пізніше знайшли на одній із сусідніх вулиць з бюлетенями всередині. Її повернули комісії.
Сергій Квіт розповідав, що попри інцидент процедура голосування продовжувалася. За результатами виборів Квіт переміг із 52,8% голосів. Друге місце посіла Олександра Гуменна (42,92%).
Але 1 лютого в МОН заявили, що не визнають результатів виборів президента Києво-Могилянської академії через порушення. Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук вимагав роз’яснити ситуацію, а Квіт заявив, що Міносвіти не мало право не визнавати результатів виборів. Рішення МОН спровокувало хвилю критики в соцмережах, а студенти вишу оголосили безстроковий страйк.
Врешті-решт 3 лютого відбулася нарада за участю прем’єр-міністра, голови Верховної Ради, міністра освіти і науки та інших високопосадовців щодо ситуації навколо академії. Переобрання президента вирішили скасувати.