Під Радою активісти вимагали від депутатів не гальмувати реформу житлово-комунального сектору

Громадські активісти вранці 6 лютого напередодні Погоджувальної ради влаштували акцію під будівлею Верховної Ради у Києві, на якому закликали до депутатів провести День енергоефективності.

Громадські активісти вранці 6 лютого напередодні Погоджувальної ради влаштували акцію під будівлею Верховної Ради у Києві, на якому закликали до депутатів провести День енергоефективності, на якому мають проголосувати за важливі законопроекти, необхідні для реформи житлово-комунального сектору.

Зокрема, депутатам пропонують ухвалити законопроекти «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік комунальних послуг», «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про Фонд енергоефективності».

«Ми вибрали чотири ключові закони, без яких ми не можемо говорити про системну реформу. Людям приходять захмарні платіжки і вони пов’язані з величезними втратами тепла. Дані законопроекти стимулюватимуть впровадження енергоефективних заходів. Ми вимагаємо, щоб вони були поставлені на голосування хоча б в наступний пленарний четвер, бо є ще ряд інших законопроектів, які вже готові», — розповіла Громадському координатор житлово-комунальних програм у Громадянській мережі «ОПОРА» Тетяна Бойко.

Експерт з енергоефективності «Реанімаційного пакета реформ» Святослав Павлюк написав про великі затрати тепла на прикладі скандального будинку на Подолі.

Учасники акції кажуть, що законопроект 1581-Д «Про житлово-комунальні послуги», який запроваджує ринок управителів, фактично готовий.

Він покликаний забезпечити права громадян на споживання належної кількості житлово-комунальних послуг шляхом створення конкурентного ринку з управління багатоквартирним будинками та врегулювання відносин у сфері надання комунальних послуг.

Законопроект №4901 «Про комерційний облік комунальних послуг» має визначити засади забезпечення комерційного обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів.

Законопроект №4941-Д «Про енергетичну ефективність будівель» визначає правові та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель і спрямований на створення умов для зменшення споживання енергетичних ресурсів у будівлях.

Законопроект №5598 «Про Фонд енергоефективності» визначає процедуру формування керівного складу Фонду, відповідальність Фонду та його посадовців, способи та джерела наповнення бюджету Фонду тощо. Положення Закону передбачають створення умов для державної підтримки та стимулювання заходів підвищення енергоефективності, економного використання енергетичних ресурсів населенням.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram