Підліткова злочинність: протягом року неповнолітні скоїли понад 3,5 тисячі правопорушень

Протягом 2021 року в Україні неповнолітні скоїли більш як 3,5 тисячі злочинів. На профілактичному обліку нині стоять 1800 дітей, і ще понад 100 перебувають під вартою та чекають на вирок.

Про це йдеться у матеріалі hromadske про підліткові колонії «Виправляти, а не карати».

«Зокрема, це такі категорії, як діти-утікачі, діти засуджені судом до покарання не пов’язаного з позбавленням волі, діти які звільнені рішенням суду від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру, діти які звільнені зі спеціальних виховних установ, діти, які вчинили домашнє насильство — так звані діти-кривдники і діти, які впродовж року вчинили одне і більше адміністративних правопорушень», — розповідає начальник Ювенальної поліції України Василь Богдан.

І додає, що правоохоронці проводять відповідні профілактичні бесіди з підлітками, а також впроваджують проєкт «Вихователь безпеки» в навчальних закладах.

Йдеться про відвідування таких підлітків за місцем проживання та навчання, спілкування із рідними та представниками закладів освіти та супроводження дітей в питаннях щодо недопущення вчинення ними правопорушень.

Наразі, за даними Міністерства юстиції, 120 підлітків перебувають у різних СІЗО країни в очікуванні вироку. Засуджених — 63.

В Україні існує одна колонія для неповнолітніх у Полтавській області, там перебуває 59 засуджених хлопців віком від 15 до 20 років. Ще 4 дівчини-підлітка відбувають покарання в окремому секторі жіночої колонії в Мелітополі.

Основні статті за якими засуджені підлітки — неодноразові крадіжки, розбій, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтування й вбивства.

Зазначимо, що наразі Міністерство юстиції України розробило законопроєкт «Про юстицію, дружню до дитини». Зокрема документ передбачає альтернативні механізми реагування на правопорушення дітей, які не пов’язані з ув’язненням.