Підстав змінювати офіційний курс гривні до долара наразі немає — НБУ

Україні наразі вистачає міжнародних резервів, щоб курс долара був зафіксований на поточному рівні — 36,56 грн за долар.

Про це повідомили в Нацбанку 8 вересня.

Зазначається, що разова корекція офіційного курсу гривні в липні та додаткові заходи НБУ для зниження девальваційного тиску сприяли зменшенню дисбалансів на валютному ринку. Разом зі зростанням міжнародної фіндопомоги це дозволило збільшити міжнародні резерви.

Обсягу міжнародних резервів достатньо для фіксації обмінного курсу на поточному рівні, враховуючи перспективи отримання офіційного фінансування від партнерів, поступове налагодження логістики та відповідне зростання експортного виторгу, прогнозують у Нацбанку.

Регулятор наголосив, що забезпечення курсової стабільності залишається важливою умовою для стабілізації очікувань та збереження керованості інфляційними процесами, про що свідчить зменшення обсягу інтервенцій із продажу валюти протягом останніх місяців.

Що передувало?

У Нацбанку повідомляли, що міжнародні резерви України на 1 вересня 2022 року становили $25,436 млрд (в еквіваленті), збільшившись у серпні на 13,6%.

Нагадаємо, Нацбанк із 21 липня підвищив офіційний курс гривні до долара на 25% — до 36,5686 грн/$1. Від початку повномасштабного вторгнення офіційний курс гривні є фіксованим.

Що чекає на українську економіку?

Міністерка економіки Юлія Свириденко наприкінці серпня розповідала, що економіка України має стабілізуватися 2023 року. Свириденко сказала, що чинні прогнози щодо валового внутрішнього продукту у 2023-му варіюють від подальшого скорочення на 0,4% до зростання на 15,5% після прогнозованого скорочення на 30-35% цього року.

Також Україна має намір до кінця року укласти угоду з Міжнародним валютним фондом на суму 15-20 мільярдів доларів.