Художниця-шістдесятниця Любов Панченко померла після голодування під час окупації Бучі
На 85 році життя померла мисткиня—шістдесятниця Любов Панченко, яка проживала у Бучі під час тимчасової російської окупації.
Про це повідомив мер Бучі Анатолій Федорук.
Панченко розвивала українську культуру в часи радянської цензури. Вона належить до митців-шістдесятників, сплеск їхньої діяльності припав на часи відлиги у Радянському Союзі. Оскільки її творчість мала виразний колорит, мисткиню переслідували, а її творчість замовчували.
«Любов Панченко не змогли зламати в КДБ, але художниця дуже постраждала під час нової російської навали», — написав він.
Газета «Україна молода» повідомляла, що Панченко під час місяця російської окупації залишалась у своїй хаті в Бучі, жінка голодувала. Журналісти писали, що мисткиня — лежача, вона потребувала постійного догляду. 2 квітня після деокупації Бучі Панченко привезли до столичної лікарні.
Її будинок у Лісовій Бучі постраждав від дій російської армії: у хлівець потрапив снаряд і вибуховою хвилею у хаті вибило двері та вікна. Перед війною Панченко передала свою творчу спадщину, що зберігалась у неї вдома, до Музею шістдесятництва у Києві.
Що відомо про Любов Панченко?
Художниця народилась у селі Яблунька, що зараз є одним із районів Бучі. Незадовго до російського вторгнення — 2 лютого — мисткиня відзначила своє 84-річчя.
У 1960-ті роки Панченко відвідувала Клуб творчої молоді «Сучасник», працювала в Проєктно-конструкторському технологічному інституті художницею-модельєркою та в Республіканському будинку моделей. Вона створила серію акварелей, моделі одягу, зразки вишивок, графічні заставки до книжок, живописні полотна. Розробки її вишивок публікувалися у журналі «Радянська жінка».
Любов Панченко була почесною громадянкою Бучі, членкинею Союзу Українок та лауреаткою премії імені Василя Стуса.