Після позитивного тесту на COVID-19 уперше помер лідер держави — це прем’єр королівства Есватіні на півдні Африки
У Південно—Африканській Республіці (ЮАР) помер прем’єр—міністр королівства Есватіні Амброз Дламіні, який 4 тижні тому отримав позитивний тест на коронавірус. Він став першим лідером держави, який помер від COVID—19.
Про це пише BBC з посиланням на заяву уряду.
У ній ідеться про те, що 52-річний Дламіні помер у неділю, 13 грудня, в лікарні ЮАР. Причину смерті не називають, але зазначається, що прем’єр лікувався там від COVID-19.
Дламіні був прем'єр-міністром Есватіні з жовтня 2018 року. Про позитивний тест він повідомив 16 листопада. Тоді казав, що у нього немає симптомів і він почувається добре. 1 грудня прем’єра перевели в лікарню в ЮАР.
Зазначимо, за даними Міністерства охорони здоров'я, в країні з населенням близько мільйона людей, зареєстровано 7 768 випадків зараження коронавірусом, померли 127 пацієнтів.
Перший лідер, який помер від COVID-19?
Дламіні був серед багатьох світових лідерів, які заразилися коронавірусом під час пандемії. Але першим, хто помер від хвороби. Нагадаємо, що позитивні тести отримували зокрема президент США Дональд Трамп, прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, президент Бразилії Жаір Болсонару, а також президент України Володимир Зеленський.
Про Есватіні
Це крихітна країна, яка не має виходу до моря, на півдні Африки. Одна з останніх абсолютних монархій у світі.
Померлий прем'єр був політичним новачком. Його на посаду призначив король Мсваті III. А от самого короля критикують за жорстоке поводження зі своїми противниками й за витрату державних грошей на палаци та розкішні автомобілі. У Мсваті III 15 дружин, а у його батька, попереднього короля, їх було не менш як 70.
Есватіні раніше називалася Свазіленд. Це була колишня британська колонія, яка у 1968 році отримала незалежність. У 2018 році король оголосив, що перейменовує країну.
За даними Світового банку, у 2016 та 2017 роках понад 39% населення країни жили за межею бідності. За даними ООН, країна має найвищий у світі рівень поширеності ВІЛ/СНІДу, що становить 27% дорослого населення.